Rubriky:

Odjinud

Živě

Zvítězil se ženou, která nebyla jeho. Teď chce světový titul

4. března 2019 13:02 - Londýn

Obyvatelé britských ostrovů vynikají v dlouhých tradicích i velice zvláštních druhů závodů. Třeba borce, kteří se řítí z kopce za kusem sýra a jsou pro něj ochotni si třeba i utrhnout slezinu, jste u nás už viděli. Teď se připravte na něco ještě zvláštnějšího: závody mužů s ženami na zádech a kolem krků. Koukněte na záběry z britského šampionátu v disciplíně wife carrying!

Reuters

Šampionát v běhu s ženou spočívá v tom, že účastníci jakýmkoli způsobem naloží svou drahou polovičku na svá bedra a co možná nejrychleji s ní absolvují překážkový závod. Většina párů volí takový způsob, při němž žena visí hlavou dolů na mužových zádech zavěšená nohama za mužova ramena. „Nebudu vám lhát, není to úplně komfortní. Ale zase si říkám, že to bude trvat nějaké dvě tři minuty a nebude to snad moc bolet," svěřila se jedna z účastnic.

Šílenost! Železná žena uběhla maraton se zlomenou nohou, neztratila jedinou pozici

Trať závodu vede zvlněným terénem, měří 380 metrů a skrývá i další překážky. Závodníci například musí překonat několikanásobnou příčnou hradbu z balíků slámy nebo přestát takzvanou „splash zone", kde na ně dobrovolníci z kýblů lijí studenou vodu. Jako by nestačilo, že pravé britské počasí se většinou samo postará o to, aby nebylo nijak hezky a trať značně klouzala, protože je zrovna po dešti.

Vítězná dvojice z minulého roku Tanisha Princová a Chris Hepworth obhájila letos svůj titul, ačkoli letos nepřišli záměrně vítězit. „Vítězství jsme neměli v plánu. Chtěli jsme to jen zkusit a umístit se někde blízko těch prvních. Kopce byly těžké a já vždycky nabral ztrátu, ale Tanisha je naštěstí opravdu lehká, takže jsem to při seběhu z kopce mohl pořádně pustit a nakonec jsme vyhráli," vysvětloval reportérům Hepworth, značně převyšující svou drobnou partnerku.

Při vyhlašování výsledků navíc Hepworth svou družku překvapil snad ještě více než společným vítězstvím ‒ uprostřed poražených závodníků ji požádal o ruku. Společně se příští rok pokusí vítězství zopakovat a zúčastnit se také mistrovství světa v této netradiční disciplíně ve Finsku.

boe, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce