Rubriky:

Odjinud

Nejzmrzlejší kontinent slavil rekord. Čech šlape vítězi na paty

25. ledna 2017 09:31 - Punta Arenas

Zatímco ještě poměrně nedávno bylo něco takového předmětem vášnivých debat excentrických jedinců u rodinného krbu a jen málokdo přešel od nápadu k jeho úspěšné realizaci, dnes už na to máme firmu a byznys. Každý, kdo je ochoten zaplatit zhruba milión korun, to může také zkusit. Řeč je o sedmi maratónech na sedmi různých kontinentech za jeden jediný týden. Další ročník této šílenosti je tu ‒ pod českou vlajkou se s nejtvrdšími závodními podmínkami pere ostřílený borec Petr Vabroušek. Hned první den mohl závod slavit kontinentální rekord.

 

facebook WMC

Michelovi Wardianovi ze Spojených států amerických se hned první den závodního týdne podařil nejrychlejší čas v maratónské historii na nejzmrzlejším kontinentu světa. V Antarktidě zaběhl i přes nízké teploty klesající pod ‒20° C a v silném větru maratónskou vzdálenost pod tři hodiny, konkrétně za 2:54:54.

PRVNÍ ŽENA SVĚTA 7 NA 7 ZA 7: Do cesty za životním snem se postavilo letadlo

Zvítězil tak mezi třiatřiceti soutěžícími v rámci World Marathon Challenge. WMC sestává ze sedmi maratónů na sedmi kontinentech v sedmi po sobě následujících dnech. Guinness rekordy dosažené na sedmi různých kontinentech neregistruje (asi nedostal pořádně zaplaceno) a mezinárodní atletická asociace IAAF oficiálně neuznává antarktické rekordy (zřejmě má problém se zcela přesným naměřením trati na sněhu a ledu), nicméně Wardianovi toto prvenství hned tak někdo neodpáře.

WMC se účastní také americký rekordman na půlmaratónské i maratónské trati Ryan Hall. V prvním dni skončil na páté příčce. Pro nás není bez zajímavosti, že do celého projektu vnáší českého bojovného ducha náš ostřílený triatlet Petr Vabroušek, ve svých kruzích zvláště ceněný za schopnost uběhnout po čtyřech kilometrech ve vodě a 180 kilometrech na kole maratón v čase kolem 2 hodin a 40 minut. V Antarktidě doběhl na skvělém druhém místě za Wardianem s časem 3:05:27.

World Marathon Challenge začíná v Antarktidě, pokračuje maratónem v čilském Punta Arenas, Miami, Madridu, Marrákéši, Dubaji a v Sydney. Projekt tak končí tuto neděli.

VÝSLEDKY 1. ETAPY
MUŽI
1. Michael Wardian (USA) 2:54:54
2. Petr Vabroušek (Česká republika) 3:05.27
3. Luke Wigman (Velká Británie) 3:09:42
4. Alex Brazier (Velká Británie) 3:25:27
5. Ryan Hall (USA) 3:26:31
ŽENY
1. Silvana Camelio (Chile) 4:14:10
1. Nahila Hernandez (Kuba/Mexiko) 4:14:10
3. Guoping Xie (Čína) 4:23:50
4. Carolina Izurieta (Chile) 4:46:23
5. Georgina Acons (Velká Británie) 4:52:25
kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce