Rubriky:

Odjinud

Princ se toho nebojí! Před závody obsluhoval obyčejné lidi

21. dubna 2017 08:31 - Londýn

Britská královská rodina myslí na své poddané a jejich zdraví snad ještě více než jiní lidumilní panovníci v evropské historii. Už na začátku tohoto roku se mnozí její členové angažovali v propagaci zdravého životního stylu nabitého pohybovými aktivitami ‒ a sami šli příkladem. Princ Harry vyšel svým vazalům ještě více naproti a v maratónském expu osobně rozdával čísla a startovní materiály.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Londýnský maratón odstartuje už tuto neděli v deset hodin dopoledne. Kromě toho, že patří do Velké šestky World Marathon Majors, nejvýznamnějších maratónů světa, a může se chlubit množstvím zápisů do světových tabulek, má také obrovskou podporu právě britské královské rodiny.

Jeho Výsost i obě Jasnosti řádily na londýnském stadiónu

Princ Harry, známý sportovec a voják, který neváhal například dvakrát navštívit bojová pole v Afghánistánu, všechny překvapil, když slavnostně otevřel letošní maratónské expo a aktivně se zapojil také za přepážkou.

Kolem 40 000 účastníků si užije jeden ze závodů Velké šestky přesně šest dní po jiném maratónu s velkým M ‒ Bostonu. Očekává se, že jak Rytíř komandér Řádu královny Viktorie, Jeho královská Výsost princ Henry z Walesu, tak Jeho královská Výsost princ William Arthur Philip Louis, vévoda z Cambridge, hrabě ze Strathearnu, baron z Carrickfergusu a Její královská Výsost vévodkyně z Cambridge budou přítomni přímo na trati největšího závodu svého druhu v zemi a budou povzbuzovat jeho účastníky.

Nutno ovšem podotknout, že v tomto případě existují i jisté komické souvislosti. Pokud jste se někdy divili, jak může nějaký závod měřit proboha! 42 195 metrů, když se jinak běhá na násobky tisícovek metrů, pak vězte, že na vině je právě britská královská rodina. Původní délka závodu se několikrát měnila, když ještě například do roku 1906 činila krásných 40 kilometrů. Prodloužení na 42.195 km si vyžádala královská rodina, aby mohla ze své lóže na stadionu pohodlně shlížet na vítěze závodu.

kü, Sport.cz

Uvítali byste také podobnou službu od našich nejvyšších představitelů?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce