Rubriky:

Odjinud

Švýcaři překvapili. Všechno zlato na světovém poháru bylo jejich

10. června 2017 07:59 - Cagliari

Minulou neděli na světovém triatlonovém poháru v italském Cagliari hodně překvapili Švýcaři. Uzurpovali si obě první místa a zvítězili jak v ženách, tak v mužích, přičemž šlo víceméně o nováčky.

Video již není dostupné

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Jolanda Annenová se poháru účastnila podruhé, Adrien Briffod poprvé. Annenová zvítězila hladce s náskokem 24 vteřin na Američanku Kirsten Kasperovou. Jako třetí do cíle doběhla Kanaďanka Joanna Brownová. Kasperová se z vody dostala na břeh jako první a v cyklistické fázi zůstávaly společně s Annenovou v úzkém kontaktu. Švýcarka ale nakonec plynuleji zvládla přechod do běžecké fáze, kde si už nenechala nic vzít. Kasperová měla nakonec co dělat, aby uhájila druhou pozici před nastupující Brownovou alespoň o jednu sekundu.

„Recyklovaný muž" závodí se srdcem, které není jeho

Mužská část se dočkala dalšího švýcarského překvapení, když nadějní favorité Jihoafričan Schoeman a Francouz Pujades ztratili pověstné sportovní štěstíčko. Schoeman s Pujadesem opouštěli vodu s velkým náskokem před ostatními a přechodové depo opouštěli s koly v okamžiku, kdy další závodníci do něj teprve nabíhali.

Na vedoucí dvojici se v cyklistické části dotáhla řada dalších včetně Briffoda. Briffod byl jedním z prvních, kteří opouštěli druhé přechodové depo a v běžecké části se rychle probíjel kupředu pronásledován pouze oběma favority.

S cílem nadohled to byl nakonec Briffod, kdo v sobě odhalil větší skryté rezervy a přesprintoval cílovou čáru jako první. Schoeman skončil druhý s šestivteřinovým odstupem od třetího Pujadese.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce