Rubriky:

Odjinud

Probodnutá noha ‒ trail runner se při tréninku chytil do pasti

30. července 2017 08:06 - Montreal

I takový obyčejný tréninkový běh po lesní cyklostezce může být nebezpečný. Přesvědčil se o tom jeden Kanaďan, který ‒ jak věří ‒ se chytil do něčí pasti. Zkrvavená noha a důrazné varování ostatním běžcům v oblasti bylo výsledkem. Případem se zabývala i místní policie, její vyšetřování však budí rozpaky a pochybnosti.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Při běhu lesním porostem, po oficiální značené cyklostezce našlápl trénující běžec na laťku, z níž vyčuhovalo větší množství hřebíků. Laťka byla skryta pod listím. Když kamarád zraněného prohledal okolí incidentu, našel další takovou past, kterou někdo pravděpodobně původně nastražil na projíždějící cyklisty.

Zalitá vlastní krví sice nevyhrála, ale dokončila, co začala

Zpráva o zranění se rychle rozšířila po sociálních sítích, původní varování sdílelo na stovky lidí. Zatímco dotyční běžci předpokládali, že se jednalo o úmyslně nastraženou past, přivolaní policisté vyvodili zcela jiné závěry. Sami ještě jednou prohledali blízké i vzdálenější okolí místa incidentu a žádné další dřevěné latě se zatlučenými hřebíky nenašli. Vzhledem ke skutečnosti, že se nedaleko incidentu nachází aktivní staveniště, usoudili, že nešlo o nic úmyslného. Latě zřejmě pocházejí z odpadu stavby. Jak to, že byly ukryty v listí, navíc na místě, kde mohou nejvíce uškodit, policie nijak nekomentovala.

Strážníci v oficiálním prohlášení nicméně přislíbili, že budou celou situaci pozorněji monitorovat pro případ, že by skutečně šlo o úmyslný čin. Podle reakcí na sociálních sítích ze strany samotných běžců nejde o ojedinělý případ a důvěra v to, že by policie mohla opravdu pomoci, je mezi nimi poměrně nízká.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce