Rubriky:

Odjinud

Podíval se do ústí hlavně. Z přepadení joggerky sešlo

25. září 2017 08:36 - Austin

Ve Spojených státech amerických se poslední dobou šíří strach z napadení běžkyň. Stále častěji se začaly objevovat případy, kdy se běhající ženu za ranního rozbřesku či večerního šera pokusil někdo přepadnout. Dopadení podezřelého a jeho pozdější pozitivní identifikace přináší trochu více jasu do ztemnělých parků a na odlehlé traily. Zároveň ovšem indicie naznačují, že jedním podezřelým celá věc nekončí.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

V Texasu byl zadržen podezřelý ze sexuálního napadání běžkyň. Policie zadržela 22letého bílého muže v blízkosti místa, kde již k několika napadením došlo. Jde pravděpodobně o bezdomovce. Muž byl zadržen v souvislosti s posledním incidentem z 15. září, kdy byla ve tři čtvrtě na šest ráno napadena mladá běžkyně na trailu u jezera Lady Bird Lake, který je mezi zdejšími běžci velmi populární. Muž ženu napadl zezadu, strhl ji k zemi a snažil se ji sexuálně zneužít.

Nepovedené přepadení: Joggerka zlomila útočníkovi nos

Žena ovšem následovala doporučení americké policie a velmi aktivně se bránila, zároveň křičela o pomoc. Jiný běžec zaslechl volání a okamžitě přispěchal na pomoc. Jeho obětavé nasazení bylo podtrženo také faktem, že měl u sebe silnou svítilnu a krátkou střelnou zbraň. Pod pohrůžkou jejího použití se dotyčný snažil násilníka zadržet na místě, ten však uprchl. Mezitím se na scéně objevil třetí běžec.

Díky svědkům a jejich detailnímu popisu pachatele byl podezřelý muž později zadržen policií. „Jsme velice vděční za tyto běžce, kteří zastavili a svému spoluobčanovi pomohli," řekl zasahující policejní důstojník. Po zatčení podezřelého z trestného činu se ukázalo, že na svém kontě má podobných záležitostí už více.

Rossi sedí v chládku. Nejdřív byl za hrdinu, teď je z něj podvodník a násilník

Poslední atak následoval krátce po napadení jiné ženy v americkém Austinu nedaleko školního areálu. Bohužel se ukázalo, že toto přepadení nemá na svědomí tentýž muž a zadržením jednoho podezřelého tak v Austinu nebude znovu nastoleno bezpečí.

V běžecké komunitě vedlo několik posledních útoků k velké ostražitosti. I tomu lze zřejmě přisuzovat skutečnost, že poslední případ mohl být tak rychle vyřešen – právě i díky velmi dobré připravenosti dalšího běžce pohybujícího se nedaleko. Policie důrazně doporučuje běžkyním, aby na své tréninky vyrážela alespoň ve dvojici. Vzhledem k obrovské hustotě nejrůznějších tréninkových klubů a podobně prý není problém zapojit se do některé z běžeckých skupin během několika minut.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce