Rubriky:

Odjinud

Reprezentant narazil. Z ošklivé nehody odskákal se zlomenou nohou

21. listopadu 2017 08:54 - Ottawa

Kanaďan Calum Neff by mohl platit za špatný příklad ve spojení s pořekadlem „Ranní ptáče dál doskáče“. Ranní trénink kanadského reprezentanta nedopadl vůbec dobře. Přerostlý pick-up Ford F-150 mu na přechodu nedal přednost a Neff může mluvit o velkém štěstí, že vyvázl jen s jednou zlomeninou. Jak to ale bude s jeho dalšími plány na rok 2018 zatím není jasné.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Calum Neff je mnohonásobný reprezentant Kanady v horských závodech a ultrabězích. Na svém kontě má také několik guinnessovských rekordů. V osudný den se vracel zpět domů z jednoho ze svých tréninků, který začínal v pět hodin ráno. Na jednom z křížení se silnicí se chybně domníval, že jej řidič silného vozu vidí a vběhl do vozovky tak nešťastně, že se v momentu střetu nacházel zhruba uprostřed křížení. Zareagoval na poslední chvíli, kdy se rukama při výskoku snažil odrazit tak, aby většinu svého těla dostal z dosahu mohutného nárazníku směrem na kapotu. Prudce brzdící vůz jej tak katapultoval „pouze" na tři metry.

Je jí 11 měsíců a se svým otcem už nastavila první světový rekord

Řidič vozu okamžitě odvezl zraněného k jeho blízkým. Poté co si Neff dopřál ledovou koupel, zjistil ale, že něco není v pořádku. Navštívil proto pohotovost, kde mu diagnostikovali frakturu lýtkové kosti. Běžec byl na leden přihlášen na maratón v Houstonu, kde chtěl překonat svůj osobní rekord a stlačit výsledný čas pod 2 hodiny 22 minut. K tomu ale určitě nedojde.

„Jsem moc šťastný, že jsem to ráno netlačil kočárek s dcerkou, jak tomu bylo každý den ještě minulý měsíc," postoval atlet na svém profilu. Právě s dětským kočárkem drží Neff několik světových rekordů, konkrétně na maratónské a půlmaratónské trati. Po úraze si také zavtipkoval, že nyní bude více využívat běžeckou reflexní vestu a blikačky.

„Chci se z toho dostat rychleji a lépe než kdokoli předtím. Nikdy v životě jsem neměl zlomenou žádnou kost. Je to něco, s čím budu zacházet trpělivě," končí jeden z jeho příspěvků na sociálních sítích.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce