Třinec - K. Vary 4:2Slovenské hvězdy zničily Energii, tři body berou Oceláři

27. Hudáček 3 : 0
42. Redlich 3 : 1
52. Růžička 4 : 1
55. Beránek 4 : 2

Hokejisté Třince porazili ve 29. kole extraligy na svém ledě Karlovy Vary 4:2. Obhájce titulu vedl ve 27. minutě 3:0 po gólech hráčů druhého útoku. Skóre otevřel Marko Daňo, na něj navázal dvěma trefami Libor Hudáček. Zbývající branku domácích dal Martin Růžička. Hosté ve třetí třetině snížili dvakrát na rozdíl dvou gólů zásahy Tomáše Redlicha a Ondřeje Beránka, ale prohráli čtvrté z posledních pěti utkání.

Hráči Třince se radují z prvního gólu.

V první šanci zápasu se ocitl Marcinko, ke kterému se příhodně odrazil puk od zadního mantinelu před branku. Elitní centr Třince ale lehce nebyl, lehce pozbyl.

Se skóre nepohnul ani Buček, který měl před sebou po pasu Hudáčka odkrytou branku, ale Lukeš se stihl proti jeho střele přesunout. Z podobné akce udeřil 79 sekund před koncem úvodní třetiny Daňo, který zužitkoval chytrou přihrávku Čuksteho a z levé strany pohodlně skóroval do odkryté branky.

Tlak Třince ve druhé třetině korunoval dvěma góly Hudáček. Nejdříve se prosadil z levého kruhu po vyhraném vhazování, ve druhém případě zakončil vydařenou souhru celého útoku. Lukeš byl bezmocný, a to ještě podržel hosty po šancích Nestrašila, Bučka a Růžičky. Karlovy Vary zahrozily výrazněji až za stavu 0:3, ale Koblasa netrefil ideálně puk před odkrytou brankou.

Zleva Karlis Čukste z Třince, Filip Koffer z Karlových Varů a Daniel Voženílek z Třince.

Plán hostů dát ve třetí třetině rychlý gól vyšel, ve 42. minutě snížil z dorážky Redlich. Třinec mohl získat zpět třígólový náskok ze své velké zbraně - přesilové hry, ale promarnil 105 sekund dlouhou výhodu dvou mužů v poli. V největší šanci Lukeš zastavil Nestrašila. Po vypršení obou trestů stálo při gólmanu Karlových Varů štěstí, neboť Daňo trefil z úniku horní tyč.

Domácí uklidnil až Růžička po povedené kombinaci elitního útoku. Ale jen na chvíli. Beránek v oslabení trefou z mezikruží do horního růžku vykřesal naději, vzápětí ještě stále ve čtyřech zahrozil průnikem Jiskra. Hosté si vytvořili ve zbytku zápasu pár závarů, ale bez gólového efektu.

29. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 19. Daňo (Čukste), 23. L. Hudáček (Nestrašil), 27. L. Hudáček (Daňo, Nestrašil), 52. M. Růžička (Voženílek, Marcinko) - 42. Redlich (Gríger, Havlín), 55. O. Beránek (Černoch). Rozhodčí: Hribik, Jaroš - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3309.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Havránek, J. Jeřábek, Čukste, Zahradníček, M. Doudera - M. Růžička, Marcinko, Voženílek - Nestrašil, L. Hudáček, Daňo - Hrehorčák, M. Roman, Chmielewski - Kurovský, Dravecký, Buček. Trenér: Moták.
Karlovy Vary: Lukeš - Pulpán, Huttula, Stříteský, Bartejs, Havlín, A. Rulík, Rohan - Koffer, Gríger, Rachůnek - Kohout, Černoch, Koblasa - O. Beránek, Jiskra, Redlich - Kružík, Hladonik, Kofroň. Trenér: Bruk.