Liberec - Litvínov 5:1Hokejisté Liberce porazili Litvínov a jsou pátí, hosté předposlední

6. Flynn 1 : 0
20. Derner 2 : 0
34. Rychlovský 3 : 0
39. Kudrna 3 : 1
45. Šír 4 : 1
57. Jelínek 5 : 1

Hokejisté Liberce porazili ve 42. kole extraligy Litvínov 5:1 a v tabulce se posunuli na 5. místo. Verva klesla na předposlední pozici. Všechny předešlé tři vzájemné zápasy těchto týmů skončily po základní hrací době nerozhodně 2:2, dnes ale měli Bílí Tygři duel pod kontrolou. Dvoubrankový náskok si vypracovali již v první třetině.

První gól inkasuje brankář Litvínova Šimon Zajíček.

Po vlažnějším úvodu utkání dostali první větší příležitost domácí při vyloučení Jurčíka a hned ji využili. V 6. minutě otevřel skóre 17. gólem v sezoně Flynn. Tygři byli následně mírně aktivnější, druhou branku mohl přidat ve 20. minutě opět Flynn. Litvínovský gólman Zajiček jeho pokus vyrazil k obránci Dernerovi, jenž jej tvrdou střelou už překonal.

Na začátku druhé části se na ledě trochu "jiskřilo", ani jeden z týmů ale krátké přesilové hry využít nedokázal. Skóre se opět měnilo až ve 34. minutě, kdy dojel dlouhé nahození domácí Ordoš, přihrál před branku a Rychlovský se s notou dávkou štěstí zapsal mezi střelce.

Litvínov ale dokázal v závěru druhé třetiny snížit, když využil čtyřminutové vyloučení Birnera. Kváču v liberecké brance překonal Kudrna a připsal si 19. gól v sezoně.

Brankář Litvínova Šimon Zajíček zasahuje proti střele libereckých hokejistů.

Třetí třetinu začali lépe Bílí Tygři a jejich aktivita jim vynesla přesilovku. V ní sice domácí neskórovali, ale v pokračujícím tlaku vybojoval za brankou puk Rychlovský a přes Jelínka se dostal až k Šírovi, který střelou do protipohybu překonal Zajíčka počtvrté.

Domácí šli vytrvale za tříbodovým vítězstvím, šance na hokejkách měli Rychlovský a po něm i Flynn. V 57. minutě se dral do šance Jelínek, byl faulován a následovalo trestné střílení, které zkušený útočník proměnil a podtrhl tak jednoznačnou výhru Liberce.

42. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 31. Gríger (Koffer, Hladonik), 37. Kohout (Jiskra), 52. Černoch (O. Beránek, Huttula), 59. Hladonik (Gríger) - 50. Chmielewski (Hrehorčák, M. Roman). Rozhodčí: Pražák, Květoň - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 3179.
Karlovy Vary: Habal (44. Lukeš) - Mikyska, Huttula, Bartejs Stříteský, Rohan, Dlapa - O. Beránek, Černoch, Koblasa - Koffer, Gríger, Rachůnek - Kofroň, Hladonik, Juusola - Kohout, Jiskra, Redlich. Trenér: Bruk.
Třinec : Mazanec - Marinčin, M. Doudera, J. Jeřábek, Zahradníček, Roth, Čukste, Havránek - M. Růžička, Voženílek, Nestrašil - Hudáček, M. Roman, Svačina - Kurovský, Hrehorčák, Chmielewski - Hrňa, Dravecký, Ramik . Trenér: Moták.

1 : 5 Brno - Litvínov 1 : 5 dohráno
20240318T17 : 00:00+0100