Vsetín - Prostějov 1:0Vsetín v semifinále i podruhé vyhrál, Třebíč vyrovnala sérii se Zlínem

Hokejisté Vsetína vyhráli ve druhém utkání semifinále první ligy doma na Prostějovem 1:0 a vedou 2:0 na zápasy. Vítěz základní části Třebíč porazila na vlastním ledě Zlín 4:2 a vyrovnala stav série na 1:1. Třetí a čtvrté duely sérií na čtyři vítězství se hrají ve středu a ve čtvrtek v Prostějově a ve Zlíně.

Hokejisté Vsetína si s Prostějovem poradili i podruhé (archivní foto)

Šestinásobný český mistr Vsetín má nakročeno ke druhé finálové účasti za sebou. Loni až v boji o triumf podlehl Jihlavě 2:4 na zápasy, teď mají Valaši blízko k dalšímu poslednímu kroku před baráží o extraligu proti Kladnu.

Vsetín, který úvodní duel vyhrál 4:3, se ujal vedení v 16. minutě, kdy vyjel zpoza branky Pavel Klhůfek a z pozice mezi kruhy překonal Jaroslava Pavelku. Byla to nakonec jediná branka utkání. Ruský brankář Maxim Žukov zůstal neprůstřelný a udržel díky 29 úspěšným zákrokům poprvé v letošním play off čisté konto.

Zlín podruhé Třebíč nesrazil

Zlín, který loni opustil po 42 letech nejvyšší soutěž, nenavázal na sobotní výhru v Třebíči 4:3. Horácká Slavia otevřela skóre v čase 5:43, kdy hned po šesti sekundách využil přesilovou hru nejproduktivnější hráč základní části Martin Dočekal.

Ve 27. minutě po přihrávce Matěje Psoty zpoza branky zvýšil náskok Matěj Novák a za 82 sekund po individuální akci upravil Vojtěch Šilhavý už na 3:0. Domácí gólman Pavel Jekel inkasoval jen v čase 36:56, kdy poslal nešťastně puk do vlastní branky Dočekal. Branka byla připsána Darku Hejcmanovi.

Ve 48. minutě vrátil domácím tříbrankový náskok Jakub Malý, který tečoval nahození Davida Turečka. Výsledek ještě zkorigoval čtyři a půl minuty před koncem v přesilové hře obránce Daniel Gazda.

Semifinále play off první hokejové Chance ligy - 2. zápasy:
Vsetín - Prostějov 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 16. Klhůfek. Rozhodčí: Wagner, Jechoutek - Vašíček, Komínek.Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 3533. Stav série: 2:0.
Třebíč - Zlín 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 6. Dočekal, 27. Matěj Novák, 28. Šilhavý, 48. Malý - 37. Hejcman, 56. Gazda. Rozhodčí: Petružálek, Hucl - Jindra, Hnát. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Diváci: 3111. Stav série: 1:1.