Leverkusen - Heidenheim 4:1Leverkusen se drží vedoucího Bayernu

Fotbalisté Leverkusenu v 5. kole německé ligy porazili na svém hřišti 4:1 Heidenheim a znovu se bodově dotáhli na vedoucí Bayern Mnichov. Domácí útočník Adam Hložek odehrál závěr utkání, brankář Matěj Kovář se po čtvrtečním debutu v Evropské lize vrátil mezi náhradníky.

Lukáš Hradecký, brankář Leverkusenu po zápase s Heidenheimem.

Leverkusen měl proti nováčkovi soutěže od začátku velkou převahu, kterou proměnil v úvodní gól už v deváté minutě Boniface. V 58. minutě srovnal Dinkci jedinou střelou na bránu svého týmu v zápase, záhy ale vrátil vedení favoritovi Hofmann.

Další góly přidali chytrým lobem Adli a z penalty Boniface. Nigerijský útočník dal dva góly v utkání potřetí v sezoně a se šesti brankami je třetí v bundesligové tabulce střelců. Heidenheim prohrál po dvou zápasech a je na 13. místě.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:
Leverkusen - Heidenheim 4:1 (9. a 74. z pen. Boniface, 63. Hofmann, 82. Adli - 58. Dinkci),
Eintracht Frankfurt - Freiburg 0:0.