SESTŘIH: Olomoucký finiš přišel pozdě, slaví Oceláři

Hokejisté Olomouce prohráli v 5. kole Tipsport extraligy na svém ledě s obhájci titulu z Třince 3:4. Hanáci dokázali v závěru zápasu snížit na jednobrankový rozdíl, Oceláři však již těsný náskok udrželi a připsali si třetí výhru v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Oceláři Třinec 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Olomouc sice doma ještě neztratila ani bod, proti Třinci ale dobře nezačala. Mistra poslal do vedení v přesilovce Voženílek.

Olomouc - Třinec 0:1 (6. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A autor úvodní trefy byl dál při chuti. Po krásné individuální akci překonal kličkou do forhendu Konráda a zvýšil.

Olomouc - Třinec 0:2 (17. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hanáci ale naskládali zbraně. Ještě před první přestávkou uspěl dorážející Knotek a snížil na 1:2.

Olomouc - Třinec 1:2 (18. Knotek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 34. minutě měli Hanáci velkou šanci na srovnání skóre, jenže Nahodil v nařízeném trestném střílení Mazance nepřekonal.

Olomouc - Třinec, trestné střílení NahodilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Bolestivý úder pukem do obličeje pak od vlastního spoluhráče Kundrátka schytal kapitán Ocelářů Petr Vrána, v utkání ale mohl pokračovat.

Olomouc - Třinec, kapitán Ocelářů Vrána dostal pukem do obličejeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nabuzené Hanáky srazil na začátku třetí třetiny slovenský ostrostřelec Daňo, který vrátil Ocelářům dvoubrankové vedení.

Olomouc - Třinec 1:3 (43. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pokud Kohouti chtěli pomýšlet na případný finiš, tak jim pořádný škrt přes rozpočet v polovině třetí části udělal Petr Vrána, který zvýšil už na 4:1.

Olomouc - Třinec 1:4 (51. P.Vrána)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hanáci v 15. minutě díky brance Kuscery ještě snížili na 2:4 a přeci jen vykřesali naději na případné prodloužení.

Olomouc - Třinec 2:4 (56. Kucsera)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A když 45 sekund před koncem snížil na jednobrankový rozdíl Kusko, bylo na drama zaděláno. Třinec už však ve zbývajícím čase těsný náskok uhájil a odvezl si z moravském metropole tři body.

Olomouc - Třinec 3:4 (60. Kusko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

5. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 18. J. Knotek (Kunc, Sirota), 56. Kucsera (Sirota, Macuh), 60. Kusko (Řezníček, Navrátil) - 6. D. Voženílek (Kundrátek, A. Nestrašil), 17. D. Voženílek (M. Růžička, Kundrátek), 43. Daňo (Polášek, M. Růžička), 51. P. Vrána (Nedomlel, Marian Adámek). Rozhodčí: Šír, Obadal - Axman, Blažek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 4983.
Olomouc: Konrád - T. Černý, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Rašner, Řezníček, Švrček - P. Musil, Nahodil, Klimek - Orsava, Kusko, Chmielewski - Navrátil, J. Knotek, Kunc - Kucsera, Macuh, Menšík. Trenér: J. Tomajko.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Marian Adámek, Nedomlel, Polášek - M. Růžička, D. Voženílek, Daňo - L. Hudáček, P. Vrána, Pánik - Hrehorčák, Miloš Roman, A. Nestrašil - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.