Olomouc - Ml. Boleslav 4:0Olomouc rozstřílela Boleslav a posunula se na třetí příčku

26. Chvátal 1 : 0
63. Zmrzlý 2 : 0
66. Pokorný 3 : 0
89. Beneš 4 : 0

Fotbalisté Olomouce rozdrtili v 11. kole první ligy Mladou Boleslav 4:0. Za Sigmu se netradičně prosadili čtyři obránci - ve 26. minutě otevřel skóre Juraj Chvátal a po změně stran skórovali Ondřej Zmrzlý, Jakub Pokorný a Vít Beneš. Hosté od 72. minuty dohrávali bez vyloučeného Ondřeje Karafiáta.

Audiokomentář: Olomouc-Mladá BoleslavVideo: Sport.cz

Hanáci v nejvyšší soutěži bodovali s Boleslaví počtvrté za sebou. Sigma zvítězila po dvou kolech a v neúplné tabulce se posunula na třetí místo. Boleslav naopak po třech ligových výhrách za sebou nebodovala a patří jí sedmá příčka.

Sigma nastoupila bez brankáře Macíka, který pykal za vyloučení v minulém kole. Trenér Sigmy Jílek neměl ze zdravotních důvodů k dispozici také dva nejlepší střelce týmu Juliše a Vodháněla. Mladé Boleslavi chyběl zraněný Hilál.

Prvních 20 minut se ani jeden z týmů do velké příležitosti nedostal. Až ve 21. minutě nadělala domácímu brankáři Digaňovi problémy Kušejova střela, kterou vyrazil. O pět minut později padl první gól. Zorvan poslal balon za obranu Chvátalovi, slovenský bek si zasekl a levačkou se trefil po zemi přesně k přední tyči.

Chvíli po úvodním gólu mohl zvýšit Ventúra, ale jeho rána z hranice šestnáctky šla nad. Stejně si počínal na druhé straně při hlavičce z malého vápna Pulkrab. Vyrovnat se hostům nepovedlo ani ve 40. minutě, kdy Kostkovu střelu vyrazil Digaňa.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, ale po hodině hry inkasovali rozhodující branky. Nejprve v 63. minutě našel Zorvan centrem slabší levačkou Zmrzlého, který hlavičkoval osamocený a usměrnil míč mimo dosah brankáře Trmala. Za tři minuty vyhrál Beneš po odvráceném centru souboj na hranici šestnáctky a druhý ze stoperů Pokorný rovněž hlavou zvýšil už na 3:0.

V 72. minutě mladoboleslavský Karafiát na polovině hřiště trefil kolenem při souboji Zifčáka do zad a rozhodčí Klíma mu udělil druhou žlutou kartu. Hanáci v přesilovce v klidu kontrolovali průběh a minutu před koncem se prosadili ještě jednou. Zmrzlý rozehrál roh na Beneše a ten poslal míč z voleje na zadní tyč.

Olomoučtí si připsali nejvyšší ligovou výhru od předloňského listopadu, kdy venku rozdrtili Pardubice 5:1. Naopak Boleslav utrpěla nejhorší porážku v nejvyšší soutěži od debaklu rovněž 0:4 v dubnu na stadionu Bohemians 1905.

Web Sport.cz nabídl ze zápasu 11. kola Fortuna ligy Olomouc - Mladá Boleslav živý audio přenos. Dvouhodinovým programem provedli reportér Filip Lejček a v roli glosujícího redaktora Jan Malý. Přestávkový program moderoval Petr Blejštil. Z příštího ligového kola přineseme audio přenos z utkání Liberec - Plzeň.