SESTŘIH: Budějovice skolily v prodloužení Pardubice

Hokejisté Českých Budějovic si ve 13. kole extraligy vyšlápli na lídra soutěže z Pardubic, Dynamo porazili 4:3. Vítězství Motoru v prodloužení vystřelil Kanaďan Harris, který se v zápase prosadil dvakrát. Pardubice se v čele tabulky udržely jenom díky prohře Litvínova v Olomouci.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Dynamo Pardubice 4:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Pardubický útočník Radil ve 14. minutě využívá tvrdou ranou přesilovou hru, hosté vedou 1:0.

České Budějovice - Pardubice 0:1 (14. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Budějovický Ondřej Kachyňa dostal za tvrdý faul trest do konce utkání.

České Budějovice - Pardubice, faul budějovického KachyniVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Budějovický kapitán Gulaš nastřelil ve 34. minutě tyčku.

České Budějovice - Pardubice, tyčka budějovického GulašeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Čerešnák z bodu pro vhazování střílí gól, využívá přesilovku Pardubic, hosté vedou 2:0.

České Budějovice - Pardubice 0:2 (39. Čerešňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Útočník Motoru Milan Gulaš šikovně tečoval střelu Štencela, Jihočeši snižují na 1:2.

České Budějovice - Pardubice 1:2 (43. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kanaďan v dresu Českých Budějovic Harris využil přesilovku, domácí srovnali na 2:2.

České Budějovice - Pardubice 2:2 (45. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubický Košťálek sjel od modré mezi kruhy, v 54. minutě dal hostům vedení 3:2.

České Budějovice - Pardubice 2:3 (54. Košťálek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kondelík vstřelil svůj první extraligový gól, v 57. minutě srovnaly Budějovice na 3:3.

České Budějovice - Pardubice 3:3 (57. Kondelík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Útočník Motoru Harris se trefil v prodloužení, svým druhým gólem v zápase rozhodl o tom, že Jihočeši získali dva body.

České Budějovice - Pardubice 4:3 pp (63. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Banes Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 4:3 v prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 42. Gulaš (Štencel, Vráblík), 45. Harris (Kubík, Pýcha), 57. Kondelík (Gulaš, F. Přikryl), 63. Harris (F. Přikryl) - 14. Radil (Čerešňák, M. Kaut), 39. Čerešňák (Radil, Hyka), 54. Košťálek (Hyka, L. Sedlák). Rozhodčí: Kika, Vrba - Zíka, Rampír. Vyloučení: 4:4, navíc Kachyňa (Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 6156.
České Budějovice: Strmeň - Hovorka, Gulaši, Vráblík, Štencel, Štich, Pýcha, Kachyňa - Ordoš, Harris, Kubík - Gulaš, Kondelík, F. Přikryl - Simon, M. Hanzl, M. Beránek - Valský, Toman, Chlubna. Trenér: Čihák.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála, J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, M. Kaut - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, Cienciala, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.