SESTŘIH: Hradec dotahoval pozdě, Liberec slaví další výhru

Po drtivém vítězství na ledě Mladé Boleslavi získali hokejisté Liberce také skalp Hradce Králové. V 15. kole porazili Východočechy na domácím ledě 5:4. Hosté prohráli z posledních pěti zápasů už čtyřikrát, v Liberci jim nepomohl ani tříbodový Oliver Okuliar.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. Mountfield HK 5:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Liberečtí hokejisté začali duel proti Hradci Králové aktivně, když je už ve čtvrté minutě posla do vedení Adam Najman, kterého přesnou křižnou přihrávkou našel Michal Bulíř. Přesouvajícího si Kiviaho byl bez šance.

Liberec - Hradec Králové 1:0 (4. A. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pro hosty bylo ještě hůře o čtyři minuty později, kdy se z dorážky prosadil Dvořák a zajistil Tygrům již dvoubrankový náskok. Hostům nepomohla ani trenérská výzva, gól platil.

Liberec - Hradec Králové 2:0 (8. Dvořák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Že jsou Liberečtí po demolici Boleslavi z posledního kola při chuti, poznali hosté i ve 23. minutě, kdy Filippi překonal ze zamostatného úniku blafákem do bekhendu Kiviaha potřetí.

Liberec - Hradec Králové 3:0 (23. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se však třetím gólem nenechali zlomit a o minutu a půl později se radovali z prvního gólu. Přesilovou hru využil díky důrazu v brankovišti Miškář, který poprvé překonal Krále.

Liberec - Hradec Králové 3:1 (26. Miškář)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Naděje hostů na případný zvrat dostala další trhliny těsně před polovinou zápasu, čtvrtý gól Tygrů si připsal Bulíř, který využil vypadnuvšího puku finského gólmana. Kiviaha následně vystřídal Bartošák.

Liberec - Hradec Králové 4:1 (29. Bulíř)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradečtí však zápas nezabalili, ještě do konce prostřední třetiny se tvrdou ranou prosadil Okuliar a snížil na dvoubrankový rozdíl.

Liberec - Hradec Králové 4:2 (36. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec si však znovu vzal tříbrankový náskok zpět, v 45. minutě využil chytré přihrávky McCoshena Budík a zvýšil na 5:2.

Liberec - Hradec Králové 5:2 (45. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté zápas nezabalili a v 54. minutě se na brankovišti prosadil šikovný Okuliar. Dal svůj druhý gól v zápase.

Liberec - Hradec Králové 5:3 (55. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Východočeši zkusili dlouhou hru bez brankáře a Lalancette dokonce snížil na rozdíl jediné branky.

Liberec - Hradec Králové 5:4 (58. Lalancette)Video: Tipsport Extraliga / BPA

15. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 5:4 (2:0, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. A. Najman (Bulíř), 8. J. Dvořák, 23. Filippi (Rychlovský), 29. Bulíř (Budík), 45. Budík (McCoshen) - 26. Miškář (Blain, Jergl), 36. Okuliar (Miškář), 55. Okuliar (Jergl, T. Pavelka), 57. Lalancette (Okuliar, Blain). Rozhodčí: Mrkva, Cabák - Frodl, Lederer. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 5026.
Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, J. Dvořák, Budík, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Bulíř, A. Najman, Birner - Kelly Klíma, J. Vlach, J. Pérez - T. Galvas, J. Šír, Plos. Trenér: Pešán.
Hradec Králové: Kiviaho (29. P. Bartošák) - Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, P. Marcel - Eberle, Miškář, R. Pavlík - Jergl, Tamáši, Okuliar - Zachar, Lalancette, Perret - M. Chalupa, Estephan, Jasper. Trenér: T. Martinec.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.