Dukla - Táborsko 0:0Fotbalisté Dukly remizovali s Táborskem a ve druhé lize zůstali druzí

Fotbalisté Dukly v 15. kole druhé ligy doma remizovali s Táborskem 0:0 a nevyužili šanci posunout se do čela tabulky. Pražané zůstali na druhém místě o bod za vedoucím Vyškovem, který v sobotu hrál bez branek s Líšní. Chrudim dnes zvítězila na hřišti olomouckého B-týmu 4:2 a venku poprvé v sezoně vyhrála. Na stadionu soupeře uspěla také Jihlava, která porazila Žižkov 2:0 a posunula se na pátou pozici.

Lukáš Buchvaldek (28) a Marek Červenka (9) z Dukly s fanoušky. Ilustrační foto.

Souboj Dukly s Táborskem na Julisce nabídl bojovný fotbal s minimem šancí. Táborsko potvrdilo pozici mužstva s nejlepší defenzivou v ročníku. Dosud inkasovalo je 13 branek, poosmé udrželo čisté konto a poskočilo na třetí příčku.

Chrudimský Huf na olomouckém Andrově stadionu, kam dorazilo pouze 148 diváků, otevřel skóre ve 20. minutě z penalty. V závěru prvního poločasu srovnal vlastním gólem Míka a krátce po pauze poslal rezervu Sigmy do vedení Langer. Hosté ale pak vstřelili tři branky, o které se postarali Kutík, znovu Huf a Řezníček.

Východočeši si polepšili na devátou příčku. Olomoucký B-tým vyšel naprázdno po dvou výhrách a patří mu jedenáctá pozice. Hanáci jsou nejhorším domácím týmem druholigového ročníku se sedmi body.

První jihlavský gól na Žižkově vstřelil ve 44. minutě Araujo-Wilson, v nastavení druhé půle přidal pojistku střídající Ogiomade. Vysočina venku naplno bodovala po pěti kolech, Pražský nováček doma zaváhal po sérii tří zápasů bez porážky a je dvanáctý.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 15. kolo:
Sigma Olomouc B - Chrudim 2:4 (1:1)
Branky: 44. vlastní Míka, 51. Langer - 20. z pen. a 79. Huf, 56. Kutík, 85. Řezníček. Rozhodčí: Doubrava - Kubr, Hádek. ŽK: Toml, Kutík, Záviška (všichni Chrudim). Diváci: 148.
Viktoria Žižkov - Vysočina Jihlava 0:2 (0:1)
Branky: 40. Araujo-Wilson, 90.+4 Ogiomade. Rozhodčí: Volek - Pospíšil, Malimánek. ŽK: Batioja, Sodoma, Klusák - Araujo-Wilson. Diváci: 972.
Dukla Praha - Táborsko 0:0
Rozhodčí: Opočenský - Váňa, Kotalík. ŽK: Barac, Vondrášek, Kozel, Rada (trenér) - Koné, Kateřiňák, Tusjak. Diváci: 1094.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.