SESTŘIH: Hradec jako první zvítězil v Litvínově

Hokejisté Hradce Králové dokázali jako první zvítězit na půdě Litvínova. Díky dvěma brankám Kanaďana Evana Jaspera ve druhé třetině vyhráli 2:0. Litvínov poprvé v sezóně nedokázal skórovat a ztratil tak další body v boji o průběžné druhé místo, nyní mají pouhý bod náskok před třetí Spartou.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. Mountfield HK 0:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Hradecký útočník Patrik Miškář měl velkou příležitost, když si zpracoval puk a jel zcela sám na brankáře Tomka. Bránu Litvínova však vůbec netrefil, ačkoliv možná gólman puk lehce tečoval ramenem.

Litvínov - Hradec Králové, šance hradeckého MiškářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

První branku mohli diváci v Litvínově vidět až v půlce druhé třetiny. Evan Jasper se v mezikruží dostal k odraženému puku a rychle jej adresoval ke vzdálenější tyči, kde bylo volno. Tomek tam byl s pravým betonem už příliš pozdě.

Litvínov - Hradec Králové 0:1 (29. Jasper)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Velká skrumáž se odehrála před Tomkem, po které hosté reklamovali, že se jim povedlo kotouč dostrkat za čáru. Arbitři se šli podívat na video, nicméně rozhodčí po zhlédnutí záběrů pouze rozpažil.

Litvínov - Hradec Králové, šance HradceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov poté inkasoval druhou branku z oslabení, autorem branky byl znova Jasper. Ten dostal až příliš prostoru a z otočky se mu povedlo procedit puk pod vyrážečkou gólmana do jeho branky.

Litvínov - Hradec Králové 0:2 (40. Jasper)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradečtí hokejisté mohli po zápase slavit vítězství v Litvínově.

Litvínov - Hradec Králové, oslava vítězstvíVideo: Tipsport Extraliga / BPA

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Jasper (F. Pavlík), 40. Jasper (Estephan, Freibergs). Rozhodčí: Sýkora, Šindel - Klouček, Šimánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 5073.
Litvínov: M. Tomek - Demel, Zile, Jaks, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - A. Kudrna, Gut, Koblasa - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Maštalířský - Havelka, Jurčík, Válek. Trenér: Mlejnek.
Hradec Králové: P. Bartošák - Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, P. Marcel - Eberle, Miškář, R. Pavlík - Jergl, Tamáši, Okuliar - Estephan, Lalancette, Perret - Jasper, Zachar, Šťastný. Trenér: T. Martinec.