SESTŘIH: Budějovice pěti góly smetly Brno

Hokejisté Českých Budějovic v 18. kole extraligy zvládli brněnské Kometě nastřílet pět branek a s přehledem zvítězili 5:2. Dvěma brankami se ukázal jihočeský Jáchym Kondelík. Budějovice si tak udržely osmé místo v ligové tabulce a na sedmé Brno stáhly náskok na rozdíl jednoho bodu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Kometa Brno 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Budějovice proti Brnu v 16. minutě šly do jednobrankového náskoku. Do samostatného úniku se dostal Martin Beránek, který si pohrál s Furchem a rozvlnil brankovou síť.

České Budějovice - Brno 1:0 (16. M. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 27. minutě Budějovice navýšily náskok. Nahození na bránu od modré sebral v předbrankovém prostoru Jáchym Kondelík, který překonal svojí kličkou brankáře soupeře.

České Budějovice- Brno 2:0 (27. Kondelík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

K trestnému střílení se kapitán Budějovic Milan Gulaš. Nedokázal však procedit puk mezi betony brankáře Komety.

České Budějovice - Brno, trestné střílení Milana GulašeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O snížení skóre se pokusili hokejisté Komety. Pospíšilův pokus ale Strmeň neuvěřitelným zákrokem svojí hokejkou vytáhl nad branku.

České Budějovice - Brno, zákrok budějovického StrmeněVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Motor utekl Kometě na rozdíl tří branek. Nahození Štencela vyrazil Furch pouze před Kondelíka, který na to vstřelil svojí druhou branku v utkání.

České Budějovice - Brno 3:0 (38. Kondelík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zkraje třetí třetiny Jihočeši znova navýšili náskok. Zpětnou přihrávkou o mantinel našel Kondelík svého spoluhráče Adama Kubíka, který překonal gólmana soupeře.

České Budějovice - Brno 4:0 (41. A. Kubík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brněnská Kometa v polovině třetí třetiny snížila na 4:1. V úniku dva na jednoho brankář Budějovic sice zastavil dvě šance Holíka, ale na dorážku v podání Martina Zaťoviče už nedosáhl.

České Budějovice - Brno 4:1 (50. Zaťovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brno se další brankou během dvou minut pokoušelo o drama. Nahrávku do předbrankového prostoru od Lukáše Cingela si jeden z obránců Motoru srazil do vlastní sítě.

České Budějovice - Brno 4:2 (52. Cingeľ)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Alex Lintuniemi se ke konci zápasu dopustil faulu na budějovického Chlubnu, za který Fin vyfasoval dvouminutový odpočinek na trestné lavici.

České Budějovice - Brno, vyloučení LintuniemihoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Budějovice však obrat nedovolily. V poslední minutě utvrdil brankou do odkryté sítě útočník Matěj Toman jasné vítězství domácích.

České Budějovice - Brno 5:2 (60. Toman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Banes Motor České Budějovice - HC Kometa Brno 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 16. M. Beránek (Harris, Vráblík), 27. Kondelík (Štencel, Gulaš), 38. Kondelík (Štencel, Kubík), 41. Kubík (Kondelík, Vráblík), 60. M. Toman - 50. Zaťovič (Holík), 52. Cingel (Flek, Moses). Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš - J. Svoboda, Hnát. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 6184.
České Budějovice: Strmeň - Vráblík, Štencel, Hovorka, Gulaši, Štich, M. Doudera, Kachyňa - Gulaš, Kondelík, Kubík - D. Simon, Harris, Ordoš - F. Přikryl, M. Hanzl, M. Beránek - Chlubna, Vopelka, M. Toman. Trenér: Čihák.
Brno: D. Furch - Lintuniemi, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, L. Kaňák - Moses, Cingel, K. Pospíšil - J. Kos, Marcinko, Okál - Flek, Holík, Zaťovič - Kratochvíl, A. Zbořil, Vincour. Trenér: Modrý.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.