Hlavní obsah

Český atletický svaz získal nominaci na ocenění Světové atletiky

18. 11. 2021 14:05

Český atletický svaz (ČAS) je mezi šesticí federací nominovaných na ocenění Světové atletiky (WA). Mezinárodní federaci zaujala jeho aktivita při návratu ke sportování po koronavirových omezeních. V projektu Atleti spolu - Den s českou atletikou se na začátku června konaly mítinky na 253 místech po celé republice.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Spinter Dominik Záleský.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Zapojilo se do nich více než 23 000 sportovců všech věkových kategorií. Účastnili se všichni od atletických reprezentantů po rodiny s dětmi a hosty z jiných sportovních odvětví. Mítinky také sloužily jako nábory po několikaměsíčním zákazu organizovaného sportu.

Český atletický svaz byl průkopníkem návratu k běžnému režimu už při první vlně koronavirové pandemie na jaře 2020. Tehdy se 1. června uskutečnila akce Spolu na startu, která souběžně na 173 místech odstartovala atletickou sezonu v Česku. Tehdy tuto aktivitu, která neměla v té době ve světě obdoby, ocenil i prezident Světové atletiky Sebastian Coe.

Ocenění pro členskou federaci roku uděluje Světová atletika od loňska a je určené svazu, který udělá něco mimořádného ve prospěch svých atletů, fanoušků a celé komunity. Loni tato cena putovala do Polska. Tentokrát kontinentální federace vybraly trojici svých členů a výkonný výbor WA pak hlasováním zúžil nominaci na jednoho zástupce z každého regionu. Vedle Česka jsou v nominaci federace z Austrálie, Keni, Kostariky, Ekvádoru a Japonska.

Vítěz bude oznámen při galavečeru s vyhlášením nejlepších světových atletů sezony, který se 1. prosince podobně jako loni uskuteční virtuálně.

Reklama

Sdílejte článek