IAAF suspendovala výškařskou šampiónku z Londýna Čičerovovou

Mezinárodní atletická federace IAAF suspendovala kvůli dopingu ruskou výškařku a olympijskou vítězku z Londýna 2012 Annu Čičerovovou. Ta měla pozitivní test při zpětné analýze vzorků z her v Pekingu 2008, kde skončila třetí. O její suspendaci dnes informovala tisková agentura R-Sport.

Zakázané preparáty - ilustrační foto.

Třiatřicetiletá Čičerovová, která má tituly mistryně světa i Evropy a nedávno vyhrála domácí šampionát, byla v květnu jedním z 14 ruských sportovců, kteří měli pozitivní nález při novém testování vzorků z her v Pekingu. Z obvinění byla podle R-Sportu v šoku a svoje jméno hodlá očistit s pomocí advokátů.

Kvůli systematickému dopingu v Rusku vyloučila IAAF loni v listopadu ruský svaz ze všech mezinárodních soutěží. Na olympijské hry pustí jen prokazatelně čisté sportovce, kteří žijí mimo Rusko a absolvují pravidelné dopingové kontroly mimo ruský systém. První Ruskou, které IAAF umožnila závodit coby neutrální sportovkyni, se dnes stala běžkyně Julia Stěpanovová.