Keňanka Jeptumová vylepšila traťový rekord Pařížského maratonu

Paříž

Keňská běžkyně Judith Jeptumová vyhrála maraton v Paříži v novém traťovém rekordu 2:19:48. Závod mužů ovládl Etiopan Deso Gelmisa výkonem 2:05:07 o tři sekundy před krajanem Seifuem Turou, loňským vítězem Chicagského maratonu.

Keňská běžkyně Judith Jeptumová probíhá vítězně cílem Pařížského maratonu.

Jeptumová překonala dosavadní traťový rekord jiné Keňanky Purity Rionoripové z roku 2017 o minutu a sedm sekund. Vyhrála s náskokem více než tří minut.

Naopak Gelmisa musel bojovat o prvenství až do posledních metrů. V chladném počasí zaostal o 14 sekund za svým osobním maximem, ale dosáhl nejcennějšího vítězství v kariéře.

Třetí doběhl Morhad Amdouni, který časem 2:05:22 zlepšil o více než minutu 19 let starý francouzský rekord v maratonu Benoita Zwierzchiewského.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale se odehraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024. Chybět nebude ani český národní tým pod vedením nového trenéra Ivana Haška, v základní skupině F se Češi střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.