Koulař Staněk byl třetí v Liévinu, vítěz Fabbri předvedl nejdelší vrh sezony

Koulař Tomáš Staněk skončil třetí na mítinku zlaté kategorie World Indoor Tour ve francouzském Liévinu. Jeho nejdelší pokus měřil 21,32 metru, což bylo jen o centimetr méně, než je jeho sezonní maximum z Czech Indoor Gala v Ostravě. Poprvé se v této halové atletické sezoně dostali koulaři za 22 metrů. Zvítězil Leonardo Fabbri výkonem 22,37, druhý Novozélanďan Tom Walsh na něj ztratil jednadvacet centimetrů.

Tomáš Staněk na halovém atletickém mítinku zlaté kategorie World Indoor Tour

V letošních tabulkách oba předstihli dosavadního lídra Zaneho Weira. Italský koulař dnes skončil čtvrtý s odstupem 29 centimetrů Staňkem.

Další halovou čtvrtku pod 50 sekund zaběhla Nizozemka Femke Bolová. Světová šampionka v běhu na 400 metrů překážek vylepšila svůj výkon z mítinku v Metách o šest setin na 49,63 sekundy. Svému světovému rekordu z loňského roku se přiblížila na 37 setin sekundy.

Nejrychlejší trojku sezony zaběhla Gudaf Tsegayová. Etiopská vytrvalkyně zvítězila v čase 8:17,11. V mužském závodě se na téže distanci představil jako vodič Filip Sasínek. Vyhrál Etiopan Selemon Barega (7:31,38).

Soutěž tyčkařek, do níž nakonec nenastoupila olympijská vítězka a mistryně světa Katie Moonová, vyhrála Novozélanďanka Eliza McCartneyová v nejlepším letošním světovém výkonu 484 centimetrů.