Hlavní obsah

Z vraždy obviněný atlet Pistorius zrušil všechny starty v sezóně

18. 2. 2013 10:34

Postižený atlet Oscar Pistorius, který je kvůli podezření z vraždy přítelkyně v Pretorii ve vazbě a čeká na úterní soud, zrušil všechny plánované starty v sezoně. Podle agentury AP o tom informoval agent jihoafrického běžce Peet van Zyl.

Foto: Dylan Martinez, Reuters

Jihoafrický handicapovaný atlet Oscar Pistorius, který je kvůli podezření z vraždy přítelkyně ve vazbě, zrušil všechny plánované starty v sezóně.Foto: Dylan Martinez, Reuters

Článek

"Po té tragické události jsme neměli jinou možnost," uvedl v prohlášení Van Zyl, který zadrženého atleta v neděli navštívil. "Přišel jsem ho navštívit jako manažer, abychom probrali věci týkající se jeho sportovní kariéry, ale také jsem přišel jako přítel a podpořil ho v této těžké chvíli," dodal.

Van Zyl také zdůraznil, že za Pistoriusem stojí i jeho sponzoři, včetně velkých společností Nike a Oakley. "Můžu potvrdit, že nás všechny společnosti podpořily a hodlají dodržet podepsané smlouvy. Vzkázaly nám, že s nějakými závěry si počkají až do ukončení soudního procesu," přidal.

Pistorius byl policií zadržen ve čtvrtek poté, co podle vyšetřovatelů zastřelil svou přítelkyni. Na Reevu Steenkampovou vystřelil údajně čtyřikrát přes dveře koupelny a modelku zasáhl do hlavy, hrudníku, ruky a pánve. Údajně si ji měl splést se zlodějem, tuto možnost však policie vyloučila a účastníka olympiády v Londýně obvinila z promyšlené vraždy, to však atletova rodina striktně odmítla.

Podle posledních zpráv jihoafrických médií prý Pistorius nejprve na třicetiletou Steenkampovou vystřelil v ložnici a zasáhl ji do boku. Žena poté utekla do koupelny, kde ji přes zavřené dveře zasáhly další tři kulky do hlavy, hrudníku a ruky.

Policie poté v domě našla atletovu legálně drženou pistoli ráže 9 mm. Údajně také objevila zkrvavenou pálku na kriket a snaží se zjistit, jestli s ní Pistorius, kterému hrozí doživotní vězení, zaútočil na Steenkampovou, nebo ji modelka použila na svou obranu.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?