Milwaukee - Charlotte 127:125Adetokunbo dovedl Milwaukee 40 body k výhře nad Charlotte

Dvojnásobný nejužitečnější hráč NBA Janis Adetokunbo dovedl ve středu obhájce titulu Milwaukee k výhře 127:125 nad Charlotte. Řecký basketbalista nejen že si připsal 40 bodů, 12 doskoků a 9 asistencí, ale také dvě sekundy před koncem dal rozhodující koš.

Janis Adetokunbo dovedl Milwaukee k výhře nad Charlotte.

To New Orleans Pelicans s českým reprezentantem Tomášem Satoranským utrpěli vysokou porážku 107:139 s Dallasem. Satoranský za 15 minut stihl šest bodů, čtyři doskoky a asistenci.

Milwaukee vyhrálo poosmé za sebou a dělí se o druhé místo ve Východní konferenci. Přitom Charlotte většinu zápasu vedlo, nejvíce až o 18 bodů, ale Adetokunbo zařídil obrat. Minutu před koncem nahrál na trojku Khrisi Middletonovi a ten následně i trestnými hody zařídil vedení 125:122.

Jenže skvěle hrající LaMelo Ball svou osmou trojkou zápase srovnal a završil výkon na 36 bodech. Šest sekund před koncem Bucks po oddechovém času rozehrávali na útočné polovině, jenže Adetokunbo byl hluboko na své půlce. Jen si tak dával prostor na rozběh, a když poté dostal od spoluhráčů přihrávku už v pohybu, snáze pronikl obranou až ke koši, kde i přes snahu soupeře dokázal přesně zakončit a rozhodnout.

"Janis je prostě skvělý. Přečte obranu, zapne útočný mód, a když se nám podaří na něj dostat míč, tak prostě zahraje správnou akci," ocenil svou hvězdu trenér Mike Budenholzer. "Lidé řeknou, že díky Janisově dominanci to byla snadná akce, jenže to není pravda. Na této střele můžete vidět jeho schopnosti. Dokáže smečovat přes obránce, ale tady zvolil donášku, která je těžká i pro rozehrávače, kteří si s míčem rozumí. Natož pak pro vysoké hráče, jako je Janis," chválil spoluhráče Middleton.

Charlotte k výhře nestačilo ani 21 trojek z 51 pokusů. Miles Bridges dokonce mohl ještě vystřelit výhru, když s klaksonem vypustil střelu z poloviny hřiště, ale míč se vykroutil z obroučky.

New Orleans proti Dallasu nefungovala obrana, a tak si Mavericks vytvořili nový klubový rekord v úspěšnosti střelby, poté co proměnili 57 z 83 střel. S úspěšností 68,7 o jedno procento překonali svůj výkon z roku 1983.

Už v první čtvrtině dal Dallas 41 bodů, z toho 18 Luka Dončič, který byl s 28 body a 14 asistencemi nejlepším hráčem Mavericks. Dallas dokonce minul jen deset střel za dva body a s úspěšností 80 procent za dva body předvedl třetí nejlepší výkon v historii NBA.

Na straně New Orleans proměnil Satoranský jednu trojku a následně úspěšně dopíchl do koše střelu spoluhráče. K tomu přidal jeden bod z trestného hodu.

Výsledky NBA:
Boston - Philadelphia 88:87
Indiana - Atlanta 111:114
LA Clippers - Sacramento 115:124
Miami - Cleveland 85:111
Milwaukee - Charlotte 127:125
New Orleans - Dallas 107:139 (za domácí Satoranský 6 bodů, 4 doskoky, 1 asistence)
2.Portland22111150,0
3.Minnesota22111150,0