Barcelona podlehla v Evropské lize Realu, Veselý zapsal double double

Basketbalisté Barcelony v 5. kole Evropské ligy podlehli 64:65 na hřišti svého největšího rivala Realu Madrid a utrpěli první porážku v soutěži. Český pivot Jan Veselý si v dresu katalánského celku připsal double double za 12 bodů a 10 doskoků, rozehrávač Tomáš Satoranský měl 10 bodů a 7 doskoků.

Jan Veselý v dresu Barcelony

Barceloně se prestižní „Clásico“, kterému v hale tři dny před soubojem ve fotbalové lize přihlíželo právě i několik hráčů Realu jako Jude Bellingham či Vinicus Júnior, podařilo na konci zápasu zdramatizovat. Ačkoli hosté v úvodu čtvrté čtvrtiny prohrávali už o 14 bodů, náskok domácích stahovali a Satoranský pěti body za sebou srovnal v poslední minutě na 59:59.

V takticky hraném závěru, kdy Real následně znovu vedl o tři body, pak dostal český rozehrávač možnost tří trestných hodů, ale proměnil jen jeden a domácí už si výhru vzít nenechali.

Real tak udržel stoprocentní úspěšnost v sezoně. Vyhrál i třináctý soutěžní zápas, k tomu navíc v přípravě zdolal mistrovský tým NBA Dallas Mavericks. Barcelona má v tomto ročníku bilanci 9-3, ale pouze jednoho přemožitele: s madridským rivalem prohrála na úvod sezony v Superpoháru a poté i v domácí ACB lize.

Evropská liga basketbalistů - 5. kolo:
Partizan Bělehrad - Crvena zvezda Bělehrad 88:86
Alba Berlín - Milán 85:82
Real Madrid - FC Barcelona 65:64 (za hosty Veselý 12 bodů, 10 doskoků a 1 asistence, Satoranský 10 bodů, 7 doskoků a 3 asistence)
Monako - Maccabi Tel Aviv 107:79
Olympiakos Pireus - Anadolu Efes Istanbul 75:57
1.Real Madrid550428:371100
2.FC Barcelona541422:34980,0
3.Valencie431295:28275,0
4.Žalgiris Kaunas431339:32875,0
5.Boloňa431334:29675,0
6.Fenerbahce Istanbul431343:31475,0