Barcelona se Satoranským a Veselým v Eurolize utrpěla debakl s Baskonií

Basketbalisté Barcelony s reprezentanty Tomášem Satoranským a Janem Veselým utrpěli v Evropské lize druhou porážku. V 8. kole byl nad jejich síly rival ze španělské nejvyšší soutěže Baskonia, v jejíž hale katalánský velkoklub schytal debakl 71:94. Satoranský proměnil dvě tříbodové střely a zaznamenal i šest doskoků, Veselý se za 16 minut hry musel spokojit s jediným dvoubodovým košem.

Ani Tomáš Satoranský nedokázal odvrátit prohru Barcelony

Barcelona dosud nestačila jen na dalšího španělského rivala a jediný neporažený tým soutěže Real Madrid, kterému v závěru října podlehla o jediný bod 64:65. Proti Baskonii ale ztratila kontakt hned v úvodu po jedenácti inkasovaných bodech v řadě od stavu 12:10 a do zápasu už se nedokázala vrátit. Poločas prohráli hosté o 26 bodů a v poslední části byl rozdíl i třicetibodový.

Domácí měli dva dvacetibodové střelce Markuse Howarda (26) a Codiho Millera-McIntyrea (20) a také Chima Moneke byl s 19 body úspěšnější než nejlepší střelec Barcelony Nicolas Laprovitola, autor 14 bodů. Barcelona se udržela na druhém místě tabulky, ale má teď stejnou bilanci jako třetí Boloňa. Baskonia přidala čtvrtou výhru v sezoně a třetí za sebou.

Evropská liga basketbalistů - 8. kolo:
Baskonia - FC Barcelona 94:71 (za hosty SATORANSKÝ 6 bodů, 6 doskoků a 2 asistence, VESELÝ 2 body, 1 doskok a 1 asistence)
Alba Berlín - Villeurbanne 68:73
Panathinaikos Atény - Žalgiris Kaunas 73:71
Bayern Mnichov - Partizan Bělehrad 94:85
1.Real Madrid770604:518100
2.FC Barcelona862659:59675,0
3.Boloňa862674:64075,0
4.Monako853633:60862,5
5.Fenerbahce Istanbul853638:63062,5