Basketbalista Hruban slaví s London Lions treble, vyhrál i play off britské ligy

Kapitán basketbalové reprezentace Vojtěch Hruban korunoval premiérovou sezonu v týmu London Lions ziskem třetí trofeje. Po vítězství v britském poháru a lize uspěl také v play off nejvyšší soutěže a oslavil domácí treble. London Lions porazili v nedělním finále v O2 Areně Leicester Riders 88:80 a Hruban přispěl k vítězství devíti body, čtyřmi doskoky a dvěma asistencemi.

Vojtěch Hruban a jeho přesná ruka v utkání s Izraelem.

Třiatřicetiletý Hruban přestoupil do Londýna na konci minulé sezony z Nymburka, kde působil od roku 2012. Za středočeský celek odehrál 591 zápasů, nastřílel 6405 bodů a devětkrát se s ním stal ligovým šampionem.

Desátý titul v kariéře přidal Hruban právě s londýnským celkem na konci března, kdy si Lions zajistili v předstihu triumf v základní části ligy. Nyní dominovali také v play off. Naprázdno vyšli Lions jen v Eurocupu, v němž v osmifinále podlehli španělské Badaloně 78:89.