Basketbalisté Brna si výhrou nad USK upevnili druhé místo v lize

Basketbalisté Brna porazili v předehrávce 15. ligového kola USK Praha 101:83 a šestou výhrou z posledních sedmi zápasů si upevnili druhé místo v tabulce. Svěřenci trenéra Lubomíra Růžičky vedli po celé utkání, v němž si vytvořili náskok až 27 bodů. Až v závěru naopak vybojoval vítězství Děčín, který vyhrál v Pardubicích 76:74.

Basket Brno - USK Praha, ilustrační foto.

Brno oplatilo Pražanům říjnovou porážku o 22 bodů z Folimanky, navíc se mu povedlo poprvé v sezoně překonat stobodovou hranici.

Nejlepšími střelci vítězů v mikulášském zápase hraném pro děti a studenty krátce po poledni byli Chatman s Bálintem, kteří dali shodně po 20 bodech. V dresu USK nastřílel 25 bodů Okauru, jen o dva body méně zaznamenal nejlepší ligový střelec Pipes.

Děčín si druhou výhrou za sebou pojistil čtvrté místo v tabulce. Do poslední čtvrtiny přitom vstupoval se čtyřbodovým mankem. Vyrovnat Severočeši dokázali dvě minuty před koncem a v závěru nakonec vybojovali těsné vítězství. Nejlepším střelcem hostů byl s 19 body Ty Nichols, Tomáš Pomikálek nasbíral 12 bodů, čtyři z nich dal v rozhodující dvouminutovce.