Basketbalisté Chicaga nezvládli domácí zápas se Sacramentem

Basketbalisté Chicaga nedokázali v NBA navázat na vítězství nad Minnesotou a prohráli doma 81:98 se Sacramentem, které předtím v šesti zápasech neuspělo. Jediný český zástupce v soutěži Tomáš Satoranský nastřílel za poražené Bulls osm bodů, přidal čtyři doskoky a dvě asistence.

Bulls opět prohráli, tentokrát nestačili na Sacramento.

Satoranský odehrál v roli prvního rozehrávače Chicaga téměř 25 minut a trefil dvě ze sedmi střel z pole. Také si však připsal tři ztráty či 19 minusových bodů, nejvíc z domácího týmu. Vítězné Kings táhl zejména střelec Buddy Hield s 21 body včetně pěti trojek.

Bulls, kteří na začátku rychle nabrali devítibodové manko a první koš vstřelili až téměř po čtyřech minutách, prohrávali skoro celý zápas. Nepomohlo jim ani 21 bodů Zacha LaVinea. Na vině byly mimo jiné nepřesné trojky, těch totiž Chicagu propadlo obroučkou jen osm z 37 pokusů.

Poražení se navíc museli obejít bez křídelníka Lauriho Markkanena. Finský reprezentant bude až šest týdnů mimo hru s poraněnou kyčlí. A zdaleka není jediný: Bulls už mají na marodce Ottu Portera (zlomená noha), Wendella Cartera (kotník) nebo mladíka Daniela Gafforda (palec).

Zápas Milwaukee s Charlotte hostila Paříž

Nejlepší tým ligy Milwaukee zdolal v Paříži Charlotte 116:103. Ve střetnutí, které sledovali i fotbalisté PSG či francouzská legenda Tony Parker, zazářil Řek Janis Adetokunbo, jenž za 32 minut zaznamenal 30 bodů, 16 doskoků a šest asistencí.

"Přitom jsem před utkáním trénoval jen jednou a trvalo mi dostat se do rytmu," prohlásil loňský nejužitečnější hráč soutěže. Eric Bledsoe přidal 20 bodů. Hornets, s nimiž do Francie dorazil i majitel klubu Michael Jordan, nestačilo 31 bodů mladého náhradníka Malika Monka.

První triple double Kawhiho Leonarda

Třetí celek západu LA Clippers zvítězil 122:117 v Miami. Výraznou měrou mu pomohl první triple double Kawhiho Leonarda v kariéře. Nejužitečnější hráč loňského finále si připsal 33 bodů, když proměnil devět z 22 střel a všech 11 šestek, a deset doskoků i asistencí. Triple doublu dosáhl už ve třetí čtvrtině.

Nejlepším střelcem pátečního programu se stal Russell Westbrook, jenž pomohl Houstonu 45 body k výhře 131:124 v Minnesotě. Hvězdný rozehrávač poslal do koše při svém nejlepším střeleckém představení v sezoně 16 z 27 střel, všech 13 trestných hodů a přidal i deset asistencí a šest doskoků.

"Víme, čeho jsme schopní. Osobně se vždy jen potřebuju ujistit, že se na zápas plně soustředím," uvedl Westbrook. Nedařilo se jeho spoluhráči Jamesi Hardenovi - nejlepší střelec ligy si připsal pouze 12 bodů. Na druhé straně nasbíral 30 bodů a 12 doskoků Karl-Anthony Towns, 28 bodů přidal Andrew Wiggins.

Výsledky NBA
Chicago - Sacramento 81:98 (za domácí Satoranský 8 bodů, 4 doskoky, 2 asistence),
Charlotte - Milwaukee 103:116,
Detroit - Memphis 112:125,
Golden State - Indiana 118:129,
Miami - LA Clippers 117:122,
Minnesota - Houston 124:131,
New Orleans - Denver 106:113,
New York - Toronto 112:118,
Oklahoma City - Atlanta 140:111,