Basketbalisté Děčína porazili Ostravu i podruhé a mají ligový bronz

Basketbalisté Děčína získali po loňském stříbru ligový bronz. Ostravu porazili v souboji o 3. místo i podruhé, dnes na hřišti soupeře vyhráli po obratu ve druhém poločase 86:71 a uzavřeli sérii hranou na dva vítězné zápasy.

Ilustrační foto

Úvodní domácí duel Severočeši vyhráli těsně 78:74 a i dnešní zápas byl dlouho vyrovnaný. První čtvrtinu vyhrála Ostrava o pět bodů, před přestávkou dělil oba týmy jediný bod. Druhý poločas ale vyšel lépe Děčínu.

Vítěze táhly americké posily. Jordan Ogundiran, s 24 body nejlepší střelec zápasu, přidal devět doskoků a pět asistencí. Anthony Walton dal 17 bodů. Nejlepším střelcem domácích, kteří se v závěru sezony museli obejít bez zraněných opor, byl s 20 body Michal Svoboda.

Play off basketbalové ligy mužů - o 3. místo, 2. zápas:
Ostrava - Děčín 71:86 (17:12, 33:32, 50:57)
Nejvíce bodů: Michal Svoboda 20, Williams 18, Majerčák a Škranc po 11 - Ogundiran 24, Walton 17, Pomikálek a Kroutil po 12. Konečný stav série: 0:2.