Basketbalisté Děčína promarnili v Ostravě šanci na první mečbol

Basketbalisté Děčína ve třetím čtvrtfinále ligového play off prohráli 67:68 v Ostravě a v sérii hrané na čtyři vítězství promarnili šanci získat první mečbol. Ústí nad Labem si poradilo 93:85 s Pardubicemi a ujalo se vedení 2:1.

Ilustrační foto.

Děčín šanci na první mečbol na postup do semifinále promarnil ve třetí čtvrtině. Před tím vedli hosté až o 11 bodů, ale Ostrava po poločasové přestávce skóre otočila a sama si vypracovala vedení až o 12 bodů.

Domácí v závěru odolali mohutnému finiši Děčína a nakonec udrželi výhru o jeden bod. Double doublem se na vítězství podíleli Malik Morgan (20 bodů a 11 doskoků), Sukhmail Mathon (19 bodů a 15 doskoků) a Alexandar Radukič (18 bodů a 11 doskoků).

Po obratu ve druhém poločase zvítězilo také Ústí nad Labem, které doma s Pardubicemi prohrávalo v první čtvrtině už o 14 bodů. Postupně ale ztrátu snížilo a ve třetí čtvrtině šňůrou 12:0 definitivně rozhodlo.

Hostujícím Pardubicím nepomohl ani nejlepší střelec zápasu Demarco Dickerson, který zaznamenal 28 bodů. Domácí Sluneta se mohla opřít o Tonyho Hickse s 26 body a Spencera Svejcara s 23 body.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápasy:
Ústí nad Labem - Pardubice 93:85 (12:24, 41:45, 68:64)
Nejvíce bodů: Hicks 26, Svejcar 23, Martin 17 - Dickerson 28, Vyoral 17, Pekárek a Štěrba po 8. Stav série: 2:1.
Ostrava - Děčín 68:67 (14:21, 31:34, 52:46)
Nejvíce bodů: Morgan 20, Mathon 19, Radukič 18 - Nichols 20, Bruner 11, Pomikálek 10. Stav série: 1:2