Basketbalisté Pardubic zaskočili čtvrtý Kolín

Basketbalisté Pardubic v dohrávce čtvrtého ligového kola zaskočili čtvrtý Kolín a po výhře 90:82 se dočkali prvního vítězství po sérii pěti porážek. V dalších dnešních zápasech Hradec Králové vítězstvím 88:66 prodloužil trápení Brna a Ostrava si poradila 88:81 s Děčínem.

Ilustrační foto.

Vstup do zápasu sice lépe vyšel Kolínu, ale Pardubice devítibodovou ztrátu z první čtvrtiny smazaly a ve druhé se ujaly vedení, které už nepustily. Největší podíl na výhře desátého celku tabulky měl autor 22 bodů a deseti asistencí Tomáš Vyoral. Hostům nepomohl ani nejlepší střelecký výkon zápasu Leeho Skinnera, který dal 32 bodů.

Neuspělo ani páté Brno, které po porážce na palubovce devátého Hradce Králové natáhlo sérii bez vítězství na tři zápasy. O další výhru týmu z příček znamenajících účast ve skupině poražených se postarala Ostrava, která po obratu v poslední čtvrtině zdolala 88:81 Děčín.