Basketbalisté USK a Opavy zvládli těsné koncovky svých čtvrtfinále play off

Dramatické koncovky druhých zápasů čtvrtfinále play off ligy basketbalistů zvládli lépe hráči USK Praha a Opavy. Pražané, kteří v úvodním duelu s mistrovským Nymburkem prohráli o 42 bodů, tentokrát po obratu v závěru zvítězili na hřišti soupeře 86:83. Obhájci stříbrných medailí z Opavy trojkou dvě sekundy před koncem urvali v Brně výhru 86:84 a v sérii vedou 2:0.

Američan Lamb Autrey a tréninku Nymburku

USK dokázal Nymburk porazit poprvé od listopadu 2020. Do poslední čtvrtiny přitom vstupoval se sedmibodovým mankem a necelých pět minut před koncem prohrával dvouciferným rozdílem. Dvě minuty před koncem ale Sovy manko zlikvidovaly a koncovku zvládly lépe. Nejlepším střelcem zápasu byl s 22 body domácí Shawn Pipes. V dresu Nymburka nasbíral o tři body méně James Arthur Boeheim, jenž proměnil tři ze čtyř trojek.

Opava, která se do play off musela prokousat z předkola, zvládla těsný souboj stejně jako v úvodním zápase. Vyrovnaný duel rozhodla poslední akce, před níž Brno vedlo o bod. Filip Zbránek nejprve 17 sekund před koncem neproměnil tříbodový pokus, domácí ale nedoskočili a po rozehrání se míč dostal těsně před klaksonem znova ke Zbránkovi a ten se napodruhé zpoza oblouku nemýlil.

Opavu střelecky táhli patnáctibodoví Jakub Slavík a Radek Farský. O bod víc měl v týmu Brňanů Kameron Jamal Chatman.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 2. zápasy:
Nymburk - USK Praha 83:86 (26:26, 38:39, 67:60)
Nejvíce bodů: Boeheim 19, Gilyard 14, Benda 12 - Pipes 22, Petružela 14, Vyroubal a Švec po 10. Stav série: 1:1.
Brno - Opava 84:86 (22:25, 40:43, 62:66)
Nejvíce bodů: Chatman 16, Půlpán 15, Culpepper 14 - Slavík a Farský po 15, Zbránek 14. Stav série: 0:2.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.