Basketbalisté Ústí nad Labem porazili Opavu a zvítězili podeváté za sebou

Basketbalisté Ústí nad Labem zvítězili v 21. ligovém kole nad Opavou 92:88 a prodloužili vítěznou sérii na devět zápasů. Nejlepší střelec utkání Spencer Svejcar k tomu pomohl 26 body. Severočeši mají na pátém místě tabulky stejnou bilanci jako čtvrté Pardubice, na jejichž palubovce základní část soutěže v sobotu zakončí.

Basketbalisté Ústí nad Labem. Ilustrační foto

Domácí hráči vedli v poločase o 13 bodů, pak se ale jejich náskok začal tenčit. V poslední čtvrtině ho Slezané po trojce Radka Farského stáhli na dva body, jistotu vítězství pro Slunetu znamenaly až dva Svejcarovy trestné hody. Double double si v domácím celku připsali podkošoví hráči Delvon Johnson za 16 bodů a 13 doskoků a kapitán Ladislav Pecka za 15 bodů a 14 doskoků.