Basketbalisté Ústí podlehli v Brně, Kolín porazil o dva body Pardubice

Po sérii šesti vítězství utrpěli basketbalisté Ústí nad Labem v lize druhou porážku za sebou. Minulý týden prohráli v Nymburce a dnes v nadstavbě podlehli 74:92 v Brně, které si před nimi upevnilo třetí místo v tabulce skupiny A1.

Ilustrační foto.

Na Slunetu se dotáhl Kolín, který v dramatickém souboji zdolal Pardubice 86:84. Vedoucí Nymburk oslavil v předstihu páteční 40. narozeniny dlouholeté opory Petra Bendy vítězstvím nad Hradcem Králové 110:83.

Ústí nad Labem prohrálo s Brnem i čtvrtý vzájemný zápas v sezoně a poprvé podlehlo výrazným rozdílem. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Půlpán s 18 body.

Kolínu zajistil výhru nad Pardubicemi Petráš, který minutu a půl před koncem zvýšil na 86:81. Za hosty už kontroval jen trojkou Pekárek. Petráš nastřílel celkem 23 bodů. Kapitán Číž odehrál celých 40 minut a k 10 bodům připojil 16 asistencí. Kolín si spravil chuť po předchozí porážce s Opavou, Pardubice neuspěly potřetí za sebou.

Oslavenec Benda přispěl k výhře Nymburka dvěma body. Double double zaznamenali jeho spoluhráči Kovář (18 bodů a 14 doskoků) a Kříž (13 bodů a 11 doskoků).