Basketbalistky Hradce Králové výhrou v pátém zápase vyřadily Chomutov

Basketbalistky Hradce Králové nakonec potvrdily roli favorita a postoupily přes Chomutov do semifinále ligy. Východočešky v rozhodujícím pátém utkání vyhrály před vlastními diváky 67:56 a doplnily mezi nejlepší čtveřicí brněnské týmy Žabiny, které budou jejich příštím soupeřem, a Královo Pole.

Basketbalistky Hradce Králové vyřadily ve čtvrtfinále play off Chomutov.

Není pochyb o tom, že čtvrtým účastníkem se stane mistrovský USK. Semifinalista Evropské ligy zatím odehrál jen první duel se SBŠ Ostrava (119:56), další dva jsou na programu v úterý v Praze a v pátek v Ostravě.

Královéhradecké obhájkyně stříbra prohrály se Severočeškami nečekaně první a po prodloužení i čtvrtý zápas v sérii. V rozhodujícím duelu třetí tým základní části téměř celý první poločas prohrával, nejvíc o osm bodů. Po změně stran už se ale hrálo podle domácích not, obrat řídily především Kristýna Čuperková a Klára Marečková, které se postaraly o 40 bodů (21+19). Nejlepší střelkyní Levhartic byla se 17 body kapitánka Michaela Krejzová.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy žen - 5. zápas:
Hradec Králové - Chomutov 67:56 (11:14, 32:30, 51:40)
Nejvíce bodů: Čuperková 21, Marečková 19, Levínská 11 - Krejzová 17, Vorlová 11, Kadlecová 8. Konečný stav série: 3:2.