Basketbalistky KP Brno po prohře v derby zabraly a porazily Ostravu

Basketbalistky KP Brno po prohraném derby s Žabinami zabraly a výhrou 76:69 nad Ostravou v dnešním 16. kole si upevnily třetí místo v ligové tabulce. Ve druhém duelu si Slavia poradila 73:53 s Hradcem Králové.

Basketbalistky KP Brno (archivní foto)

Brňanky do zápasu nevstoupily dobře a po první čtvrtině prohrávaly o deset bodů. Ještě v poločase vedla Ostrava o osm, ale domácí hráčky o obratu rozhodly ve třetím dějství, které ovládly 28:11.

Největší zásluhu na vítězství měla a 19 body, sedmi doskoky a čtyřmi asistencemi Karolína Šotolová, Kateřina Galíčková přidala 15 bodů a osm doskočených míčů. Ostravě nepomohl double double nejlepší střelkyně zápasu Adély Smutné za 27 bodů a 12 doskoků.

Souboj sousedů v tabulce Slavie s Hradcem Králové v hale Rokytka rozhodla rovněž třetí čtvrtina. Pražanky do ní vstupovaly s náskokem tří bodů, ovládly ji drtivě 24:7 a o vítězi nebylo pochyb.

Slavia si před dnešním soupeřem upevnila páté místo. Hradec Králové na šesté příčce se dál trápí a prohrál potřetí za sebou.