Basketbalistky KP Brno připravily Slavii první porážku, samy jsou stoprocentní

Basketbalistky KP Brno na domácí palubovce porazily 74:61 Slavii a vyhrály i druhý zápas nové ligové sezony. Pražanky ve třetím utkání poprvé prohrály.

Opora basketbalistek USK Praha Alyssa Thomasová - ilustrační foto

Slavia přitom mohla pomýšlet na další vítězství, protože druhou čtvrtinu vyhrála 18:8 a vedla až o 13 bodů. Brňanky ale ve druhém poločase začaly ztrátu snižovat. V závěrečném dějství pak deklasovaly Pražanky 19:4 a dokonaly obrat.

Sedmnácti body se na výhře podílela Anežka Kopecká, Karolína Šotolová s bilancí 13 bodů, osm doskoků a sedm asistencí nebyla daleko od triple-doublu. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 19 body hostující Brandy Beaslyová.

Ani na třetí pokus se první výhry nedočkal Chomutov, který prohrál 62:65 v Ostravě. Severočešky ve třetí čtvrtině vedly už o 14 bodů, ale domácí celek srovnal a kapitánka Tereza Motyčáková trojkou čtyři sekundy před koncem rozhodla.

Ostravu za vítězstvím dovedla 21 body Adéla Smutná, double-double za 17 bodů a 15 doskoků přidala Anacia Wilkinsonová. Chomutovu nepomohlo 21 bodů Najai Wynnová-Pollardové.