Basketbalistky KP Brno prohrály na úvod play off doma s Hradcem Králové

Basketbalistky KP Brno jako jediné nevyužily na úvod ligového play off výhodu domácího prostředí a prohrály s Hradcem Králové 59:72. Městské rivalky z Žabin naopak potvrdily roli papírového favorita suverénně a ostravskou SBŠ deklasovaly 96:42. Nejtěsnější byl duel v Chomutově, kde domácí Levhartice udolaly pražskou Slavii 66:63. Série mezi USK Praha a Slovankou začne vzhledem k účasti mistrovského týmu v Evropské lize později.

Basketbalistky KP Brno na Hradec Králové nestačily (archivní foto)

Hradec Králové v ligové sezoně prohrál oba zápasy s Královým Polem, ale před týdnem ve své hale deklasoval výrazně obměněný tým soupeřek v semifinále Federálního poháru a nyní v Brně na to navázal.

Soupeřky ani jednou nepustil do vedení, o zisk prvního bodu se zasloužila zejména autorka 31 bodů Pamela-Therese Effangová. Domácí Anežka Kopecká zaznamenala double double za 11 bodů a 12 doskoků.

K výhře Žabin přispěly Natálie Stoupalová a Nikolina Kneževičová 17 body, Elissa Cunaneová přidala 14 bodů a 12 doskoků.

Velký obrat Chomutova

Chomutov už v prvním poločase prohrával o 16 bodů (16:32), ale postupně se vrátil do hry. V poslední části vyrovnal a čtyři a půl minuty před koncem zápasu šel po trojce kapitánky Michaely Krejzové poprvé do vedení, které už nepustil.

V této sezoně i třetí vzájemný zápas skončil vítězstvím domácího týmu. Nejlepší chomutovskou střelkyní byla se 17 body Najai Wynnová-Pollardová, Monika Satoranská přidala po 11 bodech i doskocích, v pražském dresu dvouciferně skórovala jen exreprezentantka Kateřina Suchanová, autorka 19 bodů.

Série hrané na tři vítězství budou pokračovat v halách soupeřů v úterý a ve středu.