KP Brno - Angers 44:68Basketbalistky KP Brno prohrály v Eurocupu s francouzským Angers

Basketbalistky KP Brno podlehly v 5. kole Evropského poháru doma Angers 44:68. S francouzským soupeřem prohrály i podruhé. Ve skupině L jim tak kolo před koncem skupinové fáze patří třetí místo.

Zleva Karolína Sotolová z KP Brno a Kekelly Elenga z Angers v Evropského poháru basketbalistek.

Svěřenky trenérky Marcely Krämer vstoupily do utkání bez zraněné opory Petry Malíkové a v první čtvrtině ještě držely s mezinárodně ostříleným soupeřem krok. Ve zbytku zápasu už ale nestačily.

Mladý brněnský tým si za zbývající tři čtvrtiny nedokázal poradit s tvrdou a agresivní obranou Angres. Domácím se nedařila střelba, za druhou a třetí čtvrtinu daly Brňanky pouze sedm respektive šest bodů.

Jejich nejlepší střelkyní se stala Karolina Fadrhonsová s 10 body. "Nehrály jsme koncentrovaně, nedařila se nám střelba proti fyzicky výborně disponovaným soupeřkám. Jsou to ale pro nás obrovské zkušenosti, které chceme využít v české lize," řekla do kamer České televize osmnáctiletá Dominika Hynková.

Trenérka KP Brna Marcela Krämer v duelu s Angers.

Královo Pole se se skupinou rozloučí příští týden domácím zápasem s dalším francouzským celkem Flammes Carolo.

Druhý brněnský tým Žabin hraje v rámci skupiny K Evropského poháru duel se španělským San Sebastianem ve čtvrtek v 18 hodin ve své hale.