Ragusa Dubrovník - KP Brno 55:58Basketbalistky KP Brno vyhrály v Dubrovníku, Žabiny neuspěly v Montpellier

Rozdílně si vedly oba brněnské basketbalové týmy ve 4. kole Evropského poháru žen. Zatímco Královo Pole vyhrálo v Dubrovníku 58:55 a zaznamenalo druhou výhru ve skupině L, vicemistryně ze Žabin podlehly v Montpellier 72:84 a ve skupině K zůstávají stále bez výhry.

Basketbal - ilustrační foto.

Hráčky KP porazily chorvatského soupeře i podruhé o tři body a ve skupině si upevnily třetí pozici za dvěma francouzskými kluby, s nimiž se doma utkají ve zbývajících zápasech.

Brňankám se v úvodu zápasu nedařila obrana a šňůrou 13 bodů na konci první čtvrtiny nechaly domácí hráčky odskočit do sedmibodového náskoku.

Druhá a třetí čtvrtina se však hrála podle brněnských not. Svěřenkyně trenérky Marcely Krämer zlepšily obranu a dostaly se až do šestibodového vedení, které v dramatické a bojovné koncovce udržely. Jejich nejlepší střelkyní byla Anežka Kopecká s 15 body.

Žabiny v úvodu doplatily na nerozehranost, kvůli covidu v jejich týmu musel být odložen eurocupový duel v minulém týdnu v Lyonu a víkendový ligový zápas se Slovankou.

Českým vicemistryním se nepodařilo oplatit Francouzkám prohru po dvojím prodloužení z domácího prostředí, v tabulce jsou bez výhry poslední. V poločase prohrávaly Žabiny rozdílem 24 bodů, po přestávce sice dotahovaly, ale na zvrat to nestačilo. Jejich nejlepší hráčkou byla americká pivotka Elissa Cunaneová, autorka 21 bodů.