Basketbalistky KP Tany Brno podlehly v Eurocupu favorizovanému Bourges 59:70

Basketbalistky KP Tany Brno podlehly ve své hale v druhém kole Evropského poháru favorizovanému francouzskému celku Tango Bourges 59:70 a i přes velmi bojovný výkon nenavázaly na vítězství z palubovky lucemburského Grengewaldu. Nejlepší střelkyní domácího týmu byla Kateřina Galíčková s 15 body.

Hráčka KP Tany Brno Anežka Kopecká

Úvod zápasu měly v režii domácí hráčky. Tři trojky Galíčkové společně s rychlou a agresivní obranou přinesly Královu Poli vedení 14:6. Přesto to nestačilo na výhru ani v první čtvrtině. Trojnásobné vítězky Euroligy a premiantky v Eurocupu z roku 2022 přidaly v defenzivě, zlepšily střelbu a dostaly se do vedení.

Pátý tým uplynulého ročníku ŽBL s ryze českým kádrem se proti nabitému týmu Bourges nevzdal, bojoval o každý míč, o každý doskok a držel s druhým týmem aktuálního pořadí francouzské ligy krok.

Ve 25. minutě stáhly Brňanky náskok Bourges až na rozdíl jednoho bodu (44:45), na konci třetí čtvrtiny měly hostující hráčky k dobru jen dva body. Jejich problémem byla střelba ze střední vzdálenosti a proto Královo Pole drželo naději na senzační obrat až do 36. minuty (58:62), ale závěr patřil zkušenějším a fyzicky lépe disponovaným basketbalistkám Bourges.

„Jsem spokojená a hrdá na holky, co předvedly. Držely jsme s favoritem krok po celý zápas, holky hrály nadoraz a to je nadějné pro další vývoj ve skupině,“ řekla trenérka Marcela Krämer.

Příští týden ve středu hraje KP Tany v Antalyi, která má po dvou kolech stejnou bilanci jako Brňanky, tedy prohru s Bourges a výhru s Grengewladem.