Hlavní obsah

Basketbalistky před úvodním zápasem WNBA odešly při hymně

26. 7. 2020 10:37

Před úvodním zápasem odložené sezony WNBA basketbalistky New Yorku a Seattlu na protest proti rasové nerovnosti odešly při americké hymně ze hřiště. Oba týmy také uctily památku Afroameričanky Breonny Taylorové, již v březnu zabili policisté, kteří vtrhli do jejího bytu.

Foto: Phelan M. Ebenhack, ČTK/AP

Basketbalistky Phoenixu (vlevo) a Los Angeles uctily památku Breonny Taylorové minutou ticha. Foto: Phelan M. Ebenhack, ČTK/AP

Článek

"Věnujeme jí tuhle sezonu," řekla rozehrávačka New Yorku Layshia Clarendonová. Pokleknutí při hymně, kterým začali někteří sportovci dávat najevo nesouhlas s diskriminací a policejní brutalitou, basketbalistkám nepřišlo jako dostačující protestní gesto. "Nechci poslouchat hymnu a stát při ní. Nechci být ani nikde blízko, protože je směšné, že spravedlnost a svoboda nejsou pro všechny," uvedla Clarendonová.

Její tým v zahajovacím utkání podlehl Seattlu 71:87. Obhájce titulu Washington zdolal na úvod Indianu 101:76. Sezona WNBA odložená kvůli koronaviru se hraje v areálu akademie IMG ve floridském Bradentonu.

Reklama

Sdílejte článek