MBA Moskva - USK Praha 54:79Basketbalistky USK slaví první výhru v Evropské lize

Basketbalistky USK Praha zvítězily v utkání 2. kola Evropské ligy na hřišti MBA Moskva jasně 79:54 a připsaly si první výhru v novém ročníku soutěže. Svěřenkyním trenérky Natálie Hejkové pomohla 18 body María Condeová, Veronika Voráčková zase získala double double za 14 bodů a 11 doskoků. Domácím nestačilo ani 11 bodů Jeleny Kirillovové a prohrály i svůj druhý zápas v soutěži.

Basketbalistka Veronika Voráčková z USK

V dalším utkání skupiny A přivítají české mistryně za týden 20. října na své palubovce maďarský Szekszárd, který dnes prohrál doma s Montpellier 65:72.

Hráčky USK nastoupily na palubovce soupeře ještě bez svých amerických hvězd Alyssy Thomasové a Brionny Jonesové. Ty se po působení ve WNBA nestihly připojit k týmu a získat víza na cestu do Ruska.

Hráčky USK Praha (zleva) Maria Condeová a Dragana Stankovičová.

České šampionky však měly i bez nich povedený vstup do utkání a po necelých pěti minutách vedly 12:0. Nováček soutěže se proti pozorné obraně Pražanek těžko prosazoval a už po šesti minutách měl na kontě sedm ztrát. První čtvrtinu vyhrálo USK 19:7.

Kapitánka týmu Teja Oblaková.

Tým trenérky Hejkové navíc pokračoval v koncentrovaném výkonu i ve druhé části, a když se po trefě Oblakové dostal do vedení už o 24 bodů, vzal si domácí kouč oddechový čas. Moskvanky sice bodovou šňůru Pražanek utnuly, pod dvacetibodové manko se však nedostaly. V poločase nastřádaly již 21 ztrát a prohrávaly 22:44. Naopak Pražanky táhla stejně jako před týdnem v Montpellier španělská střelkyně Condeová, jež měla při odchodu do kabin 16 bodů.

Na obrazu hry se nic neměnilo ani ve druhé půli a zkušenější USK dál kontroloval vývoj zápasu. Ke Condeové se střelecky přidaly pivotka Dragana Stankovičová nebo rozehrávačka Barbora Bálintová a po řadě rychlých protiútoků trestných hodů ukončily hosté třetí čtvrtinu s náskokem o 29 bodů.

V závěrečné části sice hráčky Moskvy snížily, ale USK žádný bodový propad nedovolil. Naopak v závěru ještě dokonala svůj double double Voráčková a blízko k jeho dosažení byla také s 15 body a 9 doskoky Stankovičová.

Evropská liga basketbalistek - skupina A, 2. kolo:
MBA Moskva - USK Praha 54:79 (7:19, 22:44, 35:64)
Nejvíce bodů: Kirillovová 11, Glontiová a Stoljarová po 8 - Condeová 18, Stankovičová 15, Voráčková 14. Fauly: 19:20. Trestné hody: 12/9 - 19/16. Trojky: 5:7. Doskoky: 31:40.
Szekszárd - Montpellier 65:72
Salamanca - Riga 72:41.