Basketbalistky USK ztratily zápas v posledních minutách

Přímý souboj o prvenství v euroligové skupině basketbalistky USK Praha prohrály, když na domácí palubovce haly Královka v úterý podlehly Fenerbahce Istanbul rozdílem sedmi bodů 66:73. V posledních dvou zápasech základní skupiny tak české šampionky musí hájit druhé místo znamenající pro play off výhodu domácího prostředí, potřebují k tomu zdolat Olympiakos v Řecku i Boloňu doma.

Basketbalistky USK Praha (zleva) Alyssa Thomasová, Tereza Vyoralová a Valeriane Vukosavljevičová.

Po své sedmé trojce USK před 1750 diváky sice vedlo 64:62, ale v posledních čtyřech minutách dostaly domácí hráčky míč do koše už pouze jednou, zatímco skvěle bránící turecký klub zaznamenal jedenáct bodů. „Dlouho jsme hrály docela fajn basket, závěr byl ale slaboučký v útoku. Některé naše hráčky měly problém s fauly a v koncovce to pak nepadalo skoro nikomu, soupeřky si taky lépe pohlídaly doskok," říkala trenérka Natália Hejková.

Její taktické záměry hodně poznamenalo zranění Condeové, které už během první čtvrtiny odstoupila s bolavým kotníkem. „Byl to druhý zdravotní problém u hráčky základní sestavy, protože Thomasová musela hrát obětavě s menším výronem a projevilo se to na ni při střelbě," litovala Hejková, že tradiční americká opora zaznamenala jen šest bodů.

Na výsledku se podepsalo i 22 ztrát v podání hráček USK. „Některé byly dost naivní, takže Fenerbahce dostalo lacino míč do ruky. Ke konci jsme přicházely o balón už pod tlakem hvězd soupeřek," připustila Hejková, jejíž tým ve třetí části nedal pět minut koš a turecký rival se tak dostal do vedení. O něj se obě družstva přetahovala, až přišel závěrečný úder hostů.

Evropská liga basketbalistek - 12. kolo
Skupina A:
ZVVZ USK Praha - Fenerbahce Istanbul 66:73 (21:16, 38:33, 47:52)
Nejvíce bodů: Vukosavljevičová 23, Jonesová 16, Fágbénléová 12 - Stewartová 18, Saballyová 14, McBrideová 13. Fauly: 17:15. Trestné hody: 11/7 - 18/15. Trojky: 7:4. Doskoky: 48:30.
Szekszárd - Bourges 61:77