Hlavní obsah

Boston suspendoval na celou sezonu NBA úspěšného kouče Udoku

23. 9. 2022 8:26

Vedení basketbalového klubu Boston Celtics suspendovalo na celou sezonu NBA svého úspěšného trenéra Imeho Udoku za porušení interních pravidel organizace. Kouč, který v červnu s týmem bojoval o titul, má zastavenou činnost kvůli intimnímu vztahu se zaměstnankyní klubu. Dočasně povede slavný tým Udokův asistent Joe Mazzulla.

Foto: www.cbf.cz/Václav Mudra

Ilustrační foto.Foto: www.cbf.cz/Václav Mudra

Článek

O chystaném kroku informovala o den dříve televizní stanice ESPN. "Rozhodnutí o jeho budoucnosti v Celtics po této sezoně bude učiněno později," uvedl klub v tiskové zprávě bez dalších podrobností.

Pětačtyřicetiletý bývalý basketbalista Udoka se ujal Celtics loni v létě a hned v první sezoně je dovedl do finále ligy, v němž Boston podlehl v šesti zápasech Golden State. Před Bostonem někdejší reprezentant Nigérie působil jako asistent v San Antoniu, Philadelphii a Brooklynu.

"Chci se omluvit našim hráčům, fanouškům, celé organizaci Celtics i své rodině za to, že jsem je zklamal. Je mi líto, že jsem dostal tým do této složité situace. Rozhodnutí přijímám," uvedl Udoka v prohlášení.

Boston by měl zahájit tréninkový kemp v úterý, sezona NBA začne 18. října.

Reklama

Související témata: