Boston v NBA porazil Houston, Dallas bez Dončiče nestačil na New Orleans

Basketbalisté Bostonu potvrdili pozici lídra NBA a na domácí palubovce deklasovali Houston 145:113. S 32 body zářil především Jaylen Brown. Naopak Dallas bez Luky Dončiče, jehož trápí bolavé lýtko, doma na New Orleans nestačil a prohrál 108:118. Stejně dopadli Lakers bez LeBrona Jamese, který léčí kotník. V Utahu podlehli 125:132.

Boston porazil Houston

Celtics si vylepšili domácí bilanci na 19-0, ačkoli v poslední čtvrtině přišli po vyloučení za protesty o Jaysona Tatuma. Ten do té doby stihl 27 bodů a osm doskoků. „Byl jsem frustrovaný. Utkání už bylo rozhodnuté, tak jsem si stál za svým,“ řekl. Boston získal klíčový náskok ve třetí čtvrtině, kterou ovládl 43:28.

Poprvé od vyhazovu v září 2022 se v Bostonu objevil kouč Ime Udoka, nyní s týmem Rockets. Celtics ho tehdy suspendovali na rok kvůli intimnímu vztahu se zaměstnankyní klubu. V dubnu Udoka převzal Houston. „Jsem rád, že ho tu opět vidím. Přeju mu jen to nejlepší,“ řekl Brown.

Basketbalisté Lakers sice v Utahu v poločase vedli, ale nakonec jim nestačilo ani 39 bodů D’Angela Russella nebo triple double Anthonyho Davise za 15 bodů i doskoků a 11 asistencí. Dostali totiž 27 bodů z protiútoku a 23 ze ztrát. Domácí vedl Lauri Markkanen s 29 body.

New Orleans dovedl k cenné výhře v Dallasu nováček Jordan Hawkins. Předvedl své maximum 34 bodů a trefil šest z 12 trojek. Pelicans se přitom z předchozího zápasu v Denveru dostali na hotel až v půl páté ráno. „Měl jsem šanci se ukázat, tak jsem toho využil,“ řekl Hawkins. Hostům totiž chyběli Zion Williamson, Brandon Ingram, C. J. McCollum nebo Trey Murphy.

Golden State zase šetřilo Stephena Curryho a hráči Milwaukee toho využili k výhře 129:118. Janis Adetokunbo dal 33 bodů, Damian Lillard 27. Warriors prohráli posedmé z posledních 10 utkání a v nabité Západní konferenci jim patří až dvanáctá pozice. Atlanta bez Víta Krejčího podlehla doma Washingtonu 99:127.