Děčín po výhře nad basketbalisty Nymburka neuspěl v Ostravě

Tři dny po těsném domácím vítězství nad obhájcem titulu Nymburkem prohráli basketbalisté Děčína v sobotním 4. kole ligové nadstavby v Ostravě jednoznačně 72:93. Ze čtvrtého místa v tabulce skupiny A1 klesli Válečníci na pátou příčku. Nová huť, která vyhrála čtyři z posledních pěti utkání, je sedmá. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Malik Julian Morgan s 26 body.

Uprostřed Malik Morgan z Ostravy, vpravo Anthony Lamont Walton Jr. z Děčína.

Ve skupině A2 vedoucí USK Praha zvítězil 80:70 nad posledním Hradcem Králové, který utrpěl devátou porážku v řadě. Černou sérii Východočechů nezastavila ani výměna trenéra, po odvolaném Lubomíru Peterkovi vedl mužstvo poprvé slovenský kouč Richard Kucsa.

Nejlepší střelec soutěže Pipes přispěl k výhře USK 26 body. Nejpovedenější zápas v dresu Hradce Králové odehrála nedávná posila Cavallero, jenž dal 17 bodů stejně jako Šturanovič.

V posledním utkání před reprezentační pauzou uspěl i druhý pražský tým Slavia. Ligový nováček zdolal Olomoucko 96:81. Hanákům nepomohlo 22 bodů Motena, jenž proměnil pět ze sedmi trojek.

Basketbalistky Hradce ovládly derby s Trutnovem

Východočeské derby v lize basketbalistek ovládl Hradec Králové, který zdolal Trutnov 93:55. Kara je s bilancí dvou vítězství a 13 porážek předposlední v tabulce za Slovankou, která podlehla doma po vyhraném prvním poločase KP Brno 72:84.

Hradec Králové dovedly k výhře reprezentantky Zeithammerová, která dala 22 bodů, a Effangová s 21 body. Třetí nejlepší střelkyní vítězek byla někdejší členka národního týmu Hanušová, která zaznamenala 15 bodů.

Slovanka vedla nad KP v poločase o dva body, ale pak měly navrch favorizované Brňanky. Domácím nepomohlo 22 bodů Colemanové.