LA Lakers - Denver 121:110Lakers poprvé v sezoně NBA vyhráli, Dončič nastřílel Orlandu 44 bodů

Basketbalisté Los Angeles Lakers si v šestém utkání nové sezony NBA připsali první vítězství. Denver doma porazili 121:110. Naopak úřadující šampion Golden State nečekaně prohrál v Detroitu 114:128. Luka Dončič dovedl 44 body Dallas k vítězství nad Orlandem 114:105.

Luka Dončič (77) z Dallasu při utkání s Orlandem.

Lakers pomohli k výhře nad Denverem hlavně LeBron James s 26 body a osmi asistencemi, Anthony Davis s 23 body a 15 doskoky či Lonnie Walker a Russell Westbrook, kteří nastřádali po 18 bodech.

"Museli jsme něco dokázat sami sobě. Ne světu, ne médiím, ale sami sobě. A já se po dnešní výhře cítím skvěle," uvedl trenér Darvin Ham. Jeho svěřenci uspěli, i když prohrávali až o deset bodů.

Nuggets se tradičně opírali o Nikolu Jokiče, který měl 23 bodů a 14 doskoků, či autora 21 bodů Jamala Murrayho. Denver s bilancí 4-3 zůstává na osmé příčce Západní konference, Lakers poskočili na 14. místo před poslední Houston.

Dallas se oklepal ze sobotní porážky s Oklahoma City, s kterou prohrál v prodloužení poté, co za poslední čtyři minuty normální hrací doby promarnil vedení o 16 bodů. Orlandu nepomohlo, že bylo lepší na doskoku (47:37) i v asistencích (20:15). Dallas má na kontě tři výhry a tři porážky.

"Je stále jen začátek sezony, musíme být nicméně připraveni na každý zápas. Mohli jsme mít klidně bilanci 6-0, ale hlavní je, že jsme se dokázali vzpamatovat a uspět," uvedl rozehrávač Josh Green. Dončičovi z lavičky sekundoval Tim Hardaway Jr., který dal 21 bodů za 27 minut.

Dončič nasbíral alespoň 30 bodů v každém z šesti utkání nové sezony, což dokázal jako první hráč od Michaela Jordana v roce 1986. Má na kontě i dva čtyřicetibodové výkony, stejně jako dvojnásobný nejužitečnější hráč NBA Janis Adetokunbo z Milwaukee nebo rozehrávač Damian Lillard z Portlandu.

Orlandu nestačil ani další solidní výkon jedničky letošního draftu Paola Banchera, jenž zaznamenal 18 bodů, byť trefil jen šest střel z 20. Bol Bol nastřádal 16 bodů a 11 doskoků a připsal si první double double v kariéře. Dvouciferný počet bodů zaznamenalo šest hráčů Magic.

Překvapivě jasnou porážku utrpěl Golden State v Detroitu. Úřadující šampioni prohrávali až o 19 bodů, a to zejména díky základní sestavě soupeře. Saddig Bey nastřílel 28 bodů, Isaiah Stewart přidal 24 bodů a 13 doskoků a Cade Cunningham měl 21 bodů a 10 doskoků. Mladému rozehrávači jen o jednu asistenci unikl triple double. Bojan Bogdanovič, jenž se před utkáním dohodl s Pistons na prodloužení smlouvy o dva roky, přidal 21 bodů. Warriors, kteří nastoupili bez Klaye Thompsona, nezachránilo 32 bodů Stephena Curryho či 30 bodů Jordana Poolea.

Parádní výkon předvedl Cleveland proti New Yorku, který porazil 121:108. Opíral se o dvojici Donovan Mitchell-Kevin Love, která nasbírala 38, respektive 29 bodů. Oba hráči trefili osm ze 13 trojek. Dean Wade přidal 22 bodů včetně šesti trojek. Cavaliers uspěli i díky poslední čtvrtině, kterou ovládli 37:15.