Portland - Utah 124:107Lillard dovedl Portland k výhře 51 body,uspěli i truchlící Lakers

New York

Rozehrávač Portlandu Damian Lillard prokázal střeleckou formu 51 body do koše Utahu a zařídil vítězství 124:107. Devětadvacetiletý basketbalista jako první hráč v historii NBA udržel v šesti zápasech v řadě průměry více než 45 bodů a 10 asistencí a také dal již pošesté za sebou minimálně šest trojek. Trail Blazers díky němu drží šňůru šesti výher.

Americký basketbalista Damian Lillard v dresu Portlandu v utkání NBA proti Utahu.

Většinu prvního poločasu Portland před domácími fanoušky dotahoval náskok Utahu, ale ve druhé části soupeře přestřílel o 11 bodů. Po změně stran už vedení udržel a má druhou nejdelší sérii výher v soutěži. Lillard trefil 17 z 29 střel z pole a všech osm trestných hodů, díky tomu překonal hranici 50 bodů počtvrté v sezoně. Tříbodových střel vyslal patnáct a devět proměnil.

"Mám teď skvělý rytmus, takový jsem v životě ještě nechytil. Nedělám při hře nic jinak než dřív, ale v přípravě na zápas jsem pár věcí změnil. Zaprvé víc spím, nohy častěji nechávám odpočívat. Dál hodně piju, abych se zavodnil. A taky využívám častěji ledovou vodu i masáže," řekl Lillard.

První výhru po úmrtí klubové legendy Kobeho Bryanta zaznamenali basketbalisté Lakers. V Sacramentu uspěli 129:113. Jedenáctý triple double v sezoně a celkově 92. v kariéře zaznamenal LeBron James s 15 body, 10 doskoky a 11 asistencemi. "Je naší povinností jít, hrát basket a ukázat vítěznou mentalitu. Takhle by to chtěl," poznamenal James.

Brooklyn prohrál ve Washingtonu 107:113 a ztratil rozehrávače Kyrieho Irvinga, jenž zmeškal část sezony kvůli problémům s ramenem. Tentokrát si šest minut před koncem při pádu v souboji s Bradleym Bealem poranil koleno.